Розмістити подію →
Сьогодні 6 серпня 2020 року
Мій дім Україна
Інформаційний портал про суспільні та культурні події в Україні

Звіт про подію буде тут…

ВиставкиКиївська обл., Київ

Виставка Олексія Белюсенка "Люди і прапори" (із циклу "Щоденник екстреміста"; живопис)

14 лютого – 7 березня 2015
Виставка Олексія Белюсенка "Люди і прапори" (із циклу "Щоденник екстреміста"; живопис)

З 14 лютого по 08 березня 2015 року у Музеї проходитиме виставка Олексія Белюсенка "Люди і прапори" (із циклу "Щоденник екстреміста"; живопис).

Рівно рік тому почалася низка подій, які вплинули як на історію України, так і на долі кожного з нас. Серед людей, які взяли участь у Революції Гідності, були і професійні художники, що призвело згодом до появи власне художньої рефлексії на події листопада 2013 ‒ лютого 2014 років.

Олексій Белюсенко – один із сотень тисяч і мільйонів українців, які вийшли на Майдан, але водночас він є й одним з художників, які спробували художньо осмислити цей свій досвід.

Що мова йде саме про власний досвід, який, звичайно, пов'язаний безпосередньо з досвідом країни, зрозуміло вже з назви серії, що експонується, – «Щоденник екстреміста».

Вже сама назва нібито відвертає нашу увагу від, власне, художніх завдань і класичних жанрів (портрет, пейзаж, натюрморт, марина або батальне полотно) і діє як посилання радше на літературний досвід (згадаймо численні щоденники революціонерів, терористів, анархістів тощо), з чим автор картин – іронія долі – сперечався всю свою попередню художню біографію. (У зв'язку з цим мушу сказати, що ми – всі – змінилися за цей рік, якщо завгодно, молекулярно). Такою назвою художник підкреслює, що власне художнє відступає на задній план перед подієвим, драматичним, а часом і трагічним рядом відтворених подій, які стали вже історичними.

Однак йдеться саме про твори мистецтва – їх у серії близько сорока, всі мають однакову висоту в 50 см, і ця тотожність розміру по вертикалі ще більше адресує нас до подібності з щоденниковими нотатками, зробленими саме художником, зробленими майстерно, підкреслено мінімалістськими, але від цього ще більш переконливими живописними засобами. Спонтанність письма, плинність фарби при точному погляді, який змальовує іноді найдрібніші деталі подій, лише підкреслюють непевність і «нереальність» того, що відбувається в часі; співвідношення чорних, білих, помаранчево-жовтих відтінків викликають у глядача (особливо у глядача, який бачив це, а таких у сьогоднішній Україні більшість) емоційний шок, відчуття співпричетності, аж до стійких звукових, слухових і тактильних відчуттів того Майдану, який живе та лунає у нас розривами світлошумових гранат й інших вибухових пристроїв, та пахне димом згарищ і палаючих шин.

У пам'ятну ніч з 10 на 11 грудня ми з Олексієм Белюсенком і десятками тисяч українців співали на Майдані гімн України, Марсельєзу нашого часу – пісню, овіяну славою і политу кров'ю: «Душу й тіло ми положим за нашу свободу!».

Минуло чимало часу, перш ніж Олексій Белюсенко зважився перевести свій майданний досвід у досвід художній, коли, за його власним висловом, адреналін уже не так бентежив кров. В кожного свій час розкидати і збирати каміння.

Виставка картин «Щоденник екстреміста» відтворює низку зорових образів героїчної історії Майдану, зображених київським художником Олексієм Белюсенком на полотні олійними фарбами.

Приходьте дивитися. (Матвій Вайсберг, художник 15 листопада 2014 року)

Адреса: вул. Саксаганського, 97 (музей Лесі Українки)

Телефони для довідок: (044) 289-16-51, 288-06-18

Адреса: вул. Саксаганського, 97, Київ
Телефон: +38 (044) 284-16-51
Сайт: mvduk.kiev.ua
Ел. пошта: mvdukr@gmail.com


вгору