Розмістити подію →
Сьогодні 17 червня 2019 року
Мій дім Україна
Інформаційний портал про суспільні та культурні події в Україні

Звіт про подію буде тут…

ВиставкиКиївська обл., Київ

Масштабний арт-проект художника Андрія Шмиріна "14 восьмитисячників"

24 грудня 2018 – 24 січня 2019

24 грудня відбудеться масштабне відкриття персонального проекту Андрія Шмиріна під назвою «14 восьмитисячників», яку вперше в Києві представляють Lera Litvinova Gallery разом із креативним простором головного офісу Суспільного мовника України UA:HUB.

Lera Litvinova Gallery влаштовує стаціонарні виставки та різноманітні арт-проекти як в Україні, так і за кордоном на музейних та інших локаціях. Арт-простір прагне поширювати творчість сучасних українських художників та підтримувати важливі соціальні й культурні проекти.

«Підтримати знаковий проект «14 восьмитисячників» для креативного простору UA.HUB справжня честь, адже це не лише арт-виставка, а й соціально значуща подія. Телецентр «Олівець» працює щодня, вхід для всіх відвідувачів вільний. Він об’єднує Читальню, Лекторій, Музей телебачення та Коворкінг, а віднедавна прекрасним доповненням нашого простору стали витвори сучасного мистецтва. Ми раді, що можемо долучитися до популяризації сучасного мистецтва. Ми також плануємо проводити цікаві лекції і дискусії про мистецтво, адже для нас як для Суспільного мовника принципово важливо розповідати про складні речі доступною мовою», - наголошує начальниця управління внутрішньої комунікації, координатор UA:HUB Ірина Жуковська.

Масштабна експозиція включає 14 картин українського художника Андрія Шмиріна. У своїх роботах митець зобразив 14 найвищих гірських вершин, кожна з яких має висоту понад 8000 метрів, а підкорило їх лише 40 альпіністів. Автора вразила історія українського альпініста Владислава Терзиула, який без кисневого балону піднявся на всі ці вершини, але, на жаль, загинув під час спуску з останньої.

«Гори завжди мене зачаровували. Вони такі неосяжні, величні, вражаючі. І переносити цю велич на полотно просто неймовірно! Я вирішив зобразити всі 14 “восьми тисячників” і віддати належне тим, хто зміг піднятись на таку прекрасну, але водночас небезпечну точку нашої планети. Щоб підкорити вершини «Корони Землі» необхідна не аби яка мужність. Мене сильно вразила історія Владислава Терзиула, справжнього українського героя, який зміг зійти на кожен з цих схилів і встановити на вершинах прапор нашої країни. Він навіть не застосовував кисневий балон під час підйомів, а таких альпіністів у світі дуже мало. Я вважаю потрібним розповісти про його досягнення й вшанувати пам'ять», - говорить автор картин Андрій Шмирін.

Андрій Шмирін відтворив захоплюючу велич «Корони Землі» та підкреслив могутність гірських схилів. Художника надихнули підкорювачі вершин і неприступність самих гір. Кожне полотно – нова вершина, нова ціль, новий подвиг. Картини автора також відповідають масштабності виставки, адже вони досить великі за розміром – 2-3 метри і вражають своєю феноменальністю та реалістичністю.

Куратором проекту Леонора Янко, арт-менеджер, мистецтвознавець та директор Lera Litvinova Gallery. Вона зазначає: «Ми раді представити цю неймовірну виставку та вшанувати пам'ять українського альпініста Владислава Терзиула. Це важлива соціокультурна подія міжнародного рівня. Ми повинні пам’ятати про таких мужніх та хоробрих українців. Варто зазначити, що Андрій Шмирін – видатний митець, який не просто тонко і реалістично зображує класичні гірські пейзажі, а закладає у свої твори глибоку концепцію, щоб поділитися нею з публікою ».

На відкриття виставки запрошені представники посольств і соціокультурних організацій, дипломати, іноземні гості, а також представники преси.

Виставка триватиме до 28 лютого 2019 року.
Вхід вільний.

Хто: Lera Litvinova Gallery

Де: Телецентр "Олівець"

Коли: 24 грудня

Адреса: вул. Мельникова, 42
Телефон: +38 (050) 033-33-17
Сайт: www.llitvinova.com
Ел. пошта: leralitvinovagallery@gmail.com


вгору