Розмістити подію →
Сьогодні 23 січня 2019 року
Мій дім Україна
Інформаційний портал про суспільні та культурні події в Україні

Звіт про подію буде тут…

МузеїКиївська обл., Київ

Лекція: "З варягів – у греки: купці русі у Візантії ІХ-ХІ ст."

19 травня 2018
Лекція: "З варягів – у греки: купці русі у Візантії ІХ-ХІ ст."

19 травня о 14:00 Національний музей історії України запрошує на лекцію: "З варягів – у греки: купці русі у Візантії ІХ-ХІ ст."

Важливим фактором становлення ранньосередньовічної Київської держави була зовнішня торгівля купців русі, скерована передусім на південь – до столиці могутньої Візантійської імперії Константинополя.
Яким чином організовувалися торговельні експедиції? Де і як брали руські купці товари на продаж, що везли натомість до Києва, і, головне, як було облаштоване перебування русів у Царгороді? Як саме торговельні контакти із Візантією вплинули на ранні етапи державотворення України-Русі?
Під час лекції Ви також дізнаєтеся, які документи слід було мати з собою, щоб вдало скористатися "безвізом" з Візантією, як називався та як був облаштований "хостел", до якого заселялися купці русі у Константинополі; що таке "месячна" і чому "олл інклюзів" не поширювався на тих, хто прийшов "бес купли"; хто такий "василік" і які повноваження щодо русів мав столичний мер – епарх міста Константинополя; що таке "заборонені товари" і з якими корумпованими ромейськими чиновниками слід було мати справу, щоб спробувати вивезти з Царгорода контрабанду...

Про це та про інше йтиметься під час лекції Андрій Домановський, к.і.н., харківського візантиніста.

Захід відбудеться в рамках проекту "LIKБЕЗ. Уроки історії" у Національному музеї історії України (4 поверх).
Вхід за музейним квитком вартістю 10 грн.

Адреса: Володимирська, 2
Телефон: 044 278 4864
Сайт: nmiu.com.ua
Ел. пошта: historyuapress@gmail.com


вгору