Розмістити подію →
Сьогодні 23 січня 2019 року
Мій дім Україна
Інформаційний портал про суспільні та культурні події в Україні

Звіт про подію буде тут…

МузеїКиївська обл., Київ

Виставки "Вірні завжди! 100 років слави морської піхоти України"

26 травня – 26 червня 2018
Виставки  "Вірні завжди! 100 років слави морської піхоти України"

26 травня 2018 року в Національному музеї історії України відкриється відставка, присвячена одному із найкращих підрозділів української армії – морській піхоті України. Урочисте відкриття виставки відбудеться у суботу, 26 травня, о 16:00. Вхід на відкриття виставки вільний.
Адреса музею: вул. Володимирська, 2.

Відкриття виставки "Вірні завжди! 100 років слави морської піхоти України" приурочене до особливої дати – рівно 100 років тому, 23 травня 1918 року, гетьман Павло Скоропадський видав наказ про створення полку морської піхоти у складі Українського флоту. Втім експозиція виставки охопить усю історію становлення та формування сучасної морської піхоти: ми пригадаємо і переможні бойові походи козаків, і період УНР, і формування підрозділів морських піхотинців у незалежній Україні, і обов'язково розглянемо найновітнішу історію, яка для морської піхоти почалася у 2014 році, під час анексії Криму, коли наші "чорні берети" першими з українців відчули агресію чужого війська, пережили блокування військових частин, передислокування на материкову Україну та одразу – вихід у зону бойових дій на захист нашої Батьківщини.

Експозиція виставки складається з 5 блоків:
• історія козацьких морських походів;
• перші полки морпіхів, створені Павлом Скоропадським у 1918 році;
• морська піхота часів незалежної України;
• морпіхи у війні з РФ (двічі потрапили під удар російських гармат: під час виходу з Криму та під час участі в АТО);
• волонтерсько-бійцівський арт-куточок, присвячений морський піхоті.

Крім історичних експонатів будуть представлені особисті речі бійців та трофейні артефакти, що належали бійцям регулярної російської армії, фото- та відеоматеріали.
Урочисте відкриття виставки відбудеться у суботу, 26 травня, о 16:00. Вхід на відкриття виставки вільний.

Гостями будуть бійці та офіцери підрозділів морської піхоти, представники Генштабу та Міністерства оборони України.

Куратори виставки: Андрій Гуменюк (0937641163); Дана Кузмяк (0672205295).

Інформація на сайті музею: https://nmiu.com.ua/anonsy-museum/754-vystavka-virni-zavzhdy-100-rokiv-slavy-morskoi-pikhoty-ukrainy-vidkryietsia-26-travnia

Подія: https://www.facebook.com/events/453129005137562/

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Національний музей історії України (НМІУ) — провідний історичний музей країни, який працює з 1899 року. Експозиція музею розташована на 4-х поверхах. Колекція налічує близько 800 тис. експонатів світового значення, які представляють історію України від палеоліту до ХХІ сторіччя.

Центральний корпус музею розташовується на Старокиївській горі за адресою вул. Володимирська, 2. Також у музею є філія - Музей історичних коштовностей України, який знаходиться на території Києво-Печерської Лаври (вул. Лаврська, 9), та окремий відділ «Музей Української революції 1917—1921 років» (вул, Володимирська, 57, Київський будинок вчителя).


Адреса: Володимирська, 2
Телефон: (044) 278 48 64
Сайт: nmiu.com.ua
Ел. пошта: historyuapress@gmail.com


вгору