Розмістити подію →
Сьогодні 23 січня 2019 року
Мій дім Україна
Інформаційний портал про суспільні та культурні події в Україні

Звіт про подію буде тут…

МузеїКиївська обл., Київ

Виставка «Трипілля: культ, віра, храм»

23 травня – 23 червня 2018
Виставка «Трипілля: культ, віра, храм»

Від 23 травня до 9 вересня 2018 року в Національному музеї історії України діятиме виставка «Трипілля: культ, віра, храм», що відкриває світ релігійних уявлень представників трипільської культури.
Адреса музею: вул. Володимирська, 2

На виставці буде представлено близько 250 оригінальних експонатів із фондів Національного музею історії України, а також матеріали новітніх досліджень трипільських поселень, надані Науково-дослідною лабораторією археології Київського університету ім. Бориса Грінченка. Представлені археологічні знахідки датуються V – поч. ІІІ тис. до н. е.

Доповнять виставкову експозицію полотна на трипільську тематику київського художника, члена Спілки художників України Олександра Козарецького. Майже всі матеріали експонуватимуться вперше.

Релігія племен трипільської культури пов’язана з аграрними ритуалами та культом родючості. Вона, як і будь-яка інша релігія, складається з релігійної свідомості (віри, почуттів, ідей) та релігійної діяльності (культу). Саме останній аспект представлений багатьма пам’ятками та артефактами, що дають можливість реконструювати й певні компоненти релігійної свідомості. У моделі світосприйняття трипільців відображені підземний світ, наземний простір із рослинами й живими істотами та небесна сфера.

З культом родючості була пов’язана оригінальна трипільська пластика. Серед збережених антропоморфних статуеток переважають жіночі, які зображали Велику Богиню. Вони могли виконувати роль охоронниць домашнього вогнища, правити за обереги від злих сил. Відомі також численні чоловічі статуетки та фігурки тварин. Антропоморфну пластику використовували під час зимово-весняних обрядів.

У багатьох трипільських житлах досліджено округлі або хрестоподібні домашні вівтарі, а розкопки останніх років допомогли виділити у поселеннях храмові споруди.

Додаткова інформація – за телефоном 093 958 37 43 (Лєда).

Інформація на сайті музею: https://nmiu.com.ua/anonsy-museum/757-vystavka-trypillia-kult-vira-khram-vidkryietsia-23-travnia

Подія: https://www.facebook.com/events/1222611024538920/


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Національний музей історії України (НМІУ) — провідний історичний музей країни, який працює з 1899 року. Експозиція музею розташована на 4-х поверхах. Колекція налічує близько 800 тис. експонатів світового значення, які представляють історію України від палеоліту до ХХІ сторіччя.

Центральний корпус музею розташовується на Старокиївській горі за адресою вул. Володимирська, 2. Також у музею є філія - Музей історичних коштовностей України, який знаходиться на території Києво-Печерської Лаври (вул. Лаврська, 9), та окремий відділ «Музей Української революції 1917—1921 років» (вул, Володимирська, 57, Київський будинок вчителя).

Адреса: Володимирська, 2
Телефон: (044) 278 48 64
Сайт: nmiu.com.ua
Ел. пошта: historyuapress@gmail.com


вгору