Розмістити подію →
Сьогодні 17 листопада 2018 року
Мій дім Україна
Інформаційний портал про суспільні та культурні події в Україні

Звіт про подію буде тут…

МузеїКиївська обл., Київ

Художник степу. Виставка пам'яті Володимира Падуна

21 вересня – 7 жовтня 2018

21 вересня 2018 року в Музеї української діаспори відбудеться відкриття виставки «Художник степу» пам’яті українського митця Володимира Падуна (1942-2016) з міста Дніпро.

Володимир Падун увійшов в українське мистецтво як неординарна й колоритна постать за своєю творчістю, харизмою, світосприйняттям. Усі, хто його оточував, не могли не відчути на собі його впливу, його внутрішньої сили й глибини проникнення в символіку національного буття українців. «Його сформували козацький дух предків, «дике поле», жага до життя, прадавні вірування, безмежна любов до Батьківщини. Йому як представнику місцевої так званої «ігренської школи» були притаманні захоплення українськими краєвидами, обожнення природи, прагнення розкрити її таємниці, дійти до суті божественного замислу, осягнути космічні закони краси і гармонії. Його пейзажі, написані на основі вивчення натури, перетворювались у знаково-філософські образи», – говорить Олена Годенко-Наконечна, кандидат мистецтвознавства, член НСХУ.

В. Падун цінував і колекціонував зразки народного побуту, зокрема художнього знакового розпису старих майстрів Петриківки, відомого центру народних промислів. Мотиви його полотен і акварелей просякнуті народними інтонаціями і національним колоритом, у творах відчувається життєдайна сила, мажорне піднесення, язичницький пантеїзм. Художник не стільки знайомився з народною творчістю, скільки її досліджував – вивчав витоки, нюанси знакового письма, осягав основи будови форми. Усе це відображувалось як в його пейзажах, так і лінійно-абстрактних «смугастих» композиціях, сповнених ментальних символів-кодів, що їх творила українська нація протягом тисячоліть.

Його національне мистецтво не було гідно поцінованим в радянський час. Лише в період «перестройки» та незалежності воно увійшло в публічний простір – художник став учасником багатьох виставок, членом Національної спілки художників, був запрошений до художнього училища викладати «джерельне знакове письмо».

Для В. Падуна національне не було зовнішнім атрибутом, воно – у світовідчутті, в образно-пластичному строї, у ментальній сутності образу. От чому навіть абстраговано-орнаментальні композиції останнього періоду його творчості, коли відбулися помітні зміни в його авторській манері, також сприймаються як втілення народного світобачення. Між тим, істинно національне стає фактом світового мистецтва.

Виставка Володимира Падуна «Художник степу» триватиме з 21 вересня по 07 жовтня 2018 року в Музеї української діаспори за адресою: Київ, вул. Московська, 40 б.
Вхід на відкриття – вільний. Вартість квитка з 22 вересня – 25 грн. (пільговий – 10 грн.).
Телефон для довідок: 0442806418.

Біографічна довідка:
Володимир Макарович Падун нар. 25 червня 1942 року в селі Плавні Запорізької області, закінчив Дніпропетровське державне художнє училище (1968), член Національної спілки художників з 1990 р., проживав у м. Дніпро. Учасник міжнародного пленеру у Словаччині (1997), багатьох колективних, а також персональних виставок, зокрема у Львові (1989), Дніпрі (1990, 1997, 2002), Києві (2002). Картини Володимира Падуна зберігаються в музеях та приватних колекціях України та за кордоном.

Хто: Музей української діаспори

Де: Музей української діаспори

Коли: 21 вересня 2018 року

Адреса: вул. Московська, 40-б, Київ
Телефон: +38(044)280-64-18
Сайт: www.facebook.com/events/187406355256601
Ел. пошта: museum.diaspora@gmail.com


вгору