Розмістити подію →
Сьогодні 13 листопада 2019 року
Мій дім Україна
Інформаційний портал про суспільні та культурні події в Україні

Звіт про подію буде тут…

Мистецькі виставкиКиївська обл., Київ

Золоте перевесло творчості династії Саєнків

27 червня – 27 липня 2019
Золоте перевесло творчості  династії Саєнків

27 червня о 16:00 запрошуємо на відкриття виставки «Золоте перевесло творчості династії Саєнків», де ви зможете побачити твори мистецької родини.

Музей книги і друкарства України пропонує вашій увазі роботи трьох поколінь митців родини Саєнків. Олександр Ферапонтович, його донька і онука працюють в унікальних техніках: мозаїці, ткацтві, вибійці і презентуватимуть свої роботи у Музеї книги і друкарства України. Цей рік виявився ювілейним для всіх в родині, тож різні їхні роботи будуть представлені в різних містах України.

Кілька слів про митців:
Потяг Олександра Ферапонтовича Саєнка до малювання благословили Ганна Барвінок та Петро Ге. Митець продовжував традиції Василя Кричевського і Михайла Бойчука. Його талант формувався у 20-тих ХХ ст., а творам притаманна самобутність, чітка форма вираження патріотичних почуттів. Творча спадщина нараховує понад 500 творів: від монументально-прикладних робіт до кераміки і вибійки на тканині. Гобелени і меблі, панно і картини, виконані у різних техніках – далеко не повний перелік робіт майстра. Олександр Ферапонтович прагнув, щоб оточення людини було гармонійним і естетичним, носило ознаки національної культури.
У творах його доньки - Ніни Саєнко відображений глибокий зміст національних символів, закодована любов до рідного краю. Художні роботи мисткині презентовані на більш, ніж 150-ти персональних і родинних, всеукраїнських, міжнародних та зарубіжних виставках. Ніна Саєнко не лише працює у галузі збереження пам’яток історії та культури, популяризує мистецьку спадщину, вона ще й знавець музейної справи, мистецтвознавець, художник декоративного мистецтва, режисер масштабних мистецьких акцій в Україні та за кордоном. Мисткиня була нагороджена Орденом княгині Ольги ІІІ ступеня (2005) й Орденом св. влмч. Варвари (2008), Орденом княгині Ольги ІІ ступеня (2015), Орденом свт. рвнап. кн. Володимира Великого (2019).
Кандидат мистецтвознавства, художник декоративного текстилю, магістр живопису Леся Майданець – онука Олександра Ферапонтовича. Її твори: гобелени, картини на тканині, живопис, декоративні тканини та панно зберігаються в 10-ти музеях України, в національних і зарубіжних приватних зібраннях. Продовжуючи справу дідуся, Леся Майданець бере участь в оформленні культурних центрів, шкіл, дитячих садків Чернігівщини, громадських закладів України.

Виставка «Золоте перевесло творчості династії Саєнків» триватиме з 27 червня до 29 липня.
Вхід на відкриття виставки – вільний, в інші дні – за квитками музею.
Чекаємо на вас 27 червня — 29 липня 2019 р. щодня, крім вівторка, з 10 до 17 год.
за адресою: вул. Лаврська 9, корпус 9 (на території Національного Києво-Печерського
історико-культурного заповідника)
Тел.: (044) 280-79-76

Адреса: вул. Лаврська 9, корпус 9, м. Київ
Телефон: +38 (044) 280-79-76
Сайт: www.facebook.com/Books.and. Printing. Museum


вгору