Розмістити подію →
Сьогодні 31 травня 2020 року
Мій дім Україна
Інформаційний портал про суспільні та культурні події в Україні
СпектакліІвано-Франківська обл.

"Тричі мені являлася любов... ("Таїна буття")" Т. Іващенко

9–16 лютого 2014

Звіт про подію

Театр репрезентував першу прем’єру 2014 року.

Що є найбільшою таїною буття? На це та багато інших питань, які споконвіку хвилюють людство, намагалася відповісти постановча група Коломийського театру у новій виставі “Тричі мені являлася любов…” за п’єсою “Таїна Буття” Тетяни Іващенко (http://teatr.kolomyya.org/performances/lubov/). Прем’єра відбулася 9 лютого.

Іван Франко - велична постать української культури. Щирий, відвертий, правдивий… Він не вмів брехати ані собі, ані людям. Тим паче, жінкам, яких любив. Вистава “Тричі мені являлася любов” - це сцени з життя генія українського народу, духовного провідника нації. За допомогою численних режисерських прийомів зображено світ бурхливих переживань Івана Франка та трьох коханих жінок Ольги Рожкевич, Целіни Журовської та Ольги Хоружинської. Радість, журба - це емоції даровані тим, хто пізнав кохання, тим, хто пізнав таїну буття людини…

Робота над постановкою вистави тривала кілька років. Найбільший пласт роботи здійснив режисер-постановник Сергій Кузик - вже відомий і улюблений серед коломиян. Це його четверта постановка у стінах Коломийського театру.

Сценограф вистави - Микола Данько - головний художник Київського академічного театру ляльок. Балетмейстер Мирослава Воротняк та хормейстер Микола Соколишин вже мали нагоду співпрацювати з Сергієм Кузиком під час постановки дитячої вистави “Коза-дереза”. Над музичним оформленням вистави працював досвідчений Іван Николайчук. Асистентом режисера виступив Віталій Сичевський, який, власне, зіграв головну роль - Івана Франка.

- Як зіграти генія? Я досі не можу відповісти собі на це запитання, - на прес-конференції зізнається Віталій Сичевський. - Я лише намагався показати через акторську гру світ закоханого чоловіка. Він кохав, як усі, страждав, як усі.

Роль дружини Івана Франка Ольги Хоружинської зіграла незрівнянна Мальвіна Галунка. Актриса каже, що їй вжитися у роль було зовсім нескладно, тому що вона грала жінку з усіма притаманними їй емоціями, ревнощами, сумнівами. Цікавим є той факт, що в житті Віталій Сичевський та Мальвіна Галунка також є подружжям, а тому завдання ще спрощувалося на сцені.

Варто зазначити, що всі актори, задіяні у виставі, - це цвіт театру, молоді люди, які внесли у постановку свою енергію. Ліричність вистави вирувала у постійній дії, глядач завжди був у напрузі та зацікавлений.

На прем’єру вистави завітала авторка п’єси “Таїна буття” Тетяна Іващенко. Це був її перший візит до Коломиї. Вона залишилася глибоко враженою від атмосфери міста, а після вистави зізналася, що плакала у залі. Кожне слово матеріалізувалося і несло потужний емоційний заряд, який не залишив нікого байдужим. Вона щиро подякувала коломиянам за те, що стільки праці вклали у її твір.

Анонс події

"Тричі мені являлася любов... ("Таїна буття")" Т. Іващенко

9 лютого 2014 року — прем’єра вистави «Тричі мені являлася любов…» Т. Іващенко
Коломийський академічний обласний український драматичний театр імені Івана Озаркевича оголошує на 9 лютого 2014 року прем’єру вистави «Тричі мені являлася любов…» за п’єсою Тетяни Іващенко «Таїна буття».
Нагадаємо, що раніше прем’єра вистави планувалась на 26 січня. Однак, останні події в суспільно-політичному житті країни внесли корективи в плани театру.

Колектив вирішив, що грати прем’єру в умовах, коли на вулицях українських міст ллється кров — це вияв неповаги до інтересів громади. Цим актом театр підтвердив солідарність та підтримку мільйонам українців, які прагнуть оновленої, справді незалежної України.

Вистава «Тричі мені являлася любов…» Тетяни Іващенко — це сцени з життя генія українського народу, духовного провідника нації Івана Франка. Матеріал актуальний сьогоденню і театр з нетерпінням чекає на зустріч з своїм любимим глядачем.

Довідка: глядачі, які придбали квитки на виставу «Тричі мені являлася любов…» Тетяни Іващенко на 26 січня та 2 лютого можуть її переглянути:

9 лютого — за квитками на 26 січня
16 лютого — за квитками на 2 лютого.
Початок вистав о 18.00.

Інформація про виставу: http://teatr.kolomyya.org/performances/lubov/

Прес-служба театру

Адреса: Вічевий Майдан, 7, м. Коломия Івано-Франківської обл.
Телефон: +380 (3433) 32842
Сайт: teatr.kolomyya.org
Ел. пошта: kolteatr@gmail.com


вгору