Розмістити подію →
Сьогодні 14 грудня 2019 року
Мій дім Україна
Інформаційний портал про суспільні та культурні події в Україні

Самотність є небезпечною для здоров'я

 
Самотність є небезпечною для здоров'я

Учені довели, що самотність і відсутність соціальних зв'язків збільшують ризик серцевого нападу або інсульту майже на третину. При цьому самотність впливає на літніх людей так само, як куріння або зайва вага.

Експерти з Університету Йорка (Канада) провели дослідження, в якому взяли участь понад 180 тисяч осіб. Як виявилося, самотність збільшує ризик виникнення хвороби серця на 29%, а інсульту - на 32%.

Примітно, що основним фактором було не поодиноке проживання, а відсутність у людини частих соціальних контактів. Це особливо важливо, оскільки, згідно зі статистикою, більше половини людей у ​​віці старше 75 років живуть на самоті і рідко контактують з оточенням.

Експерт дослідження Ніколь Валторта акцентувала увагу на важливості результатів експерименту, оскільки раніше лікарі під час вивчення серцево-судинних захворювань звертали увагу тільки на внутрішні чинники, такі як ожиріння, куріння та стрес. Тепер же варто говорити і про соціальну ізоляцію, яка істотно підвищує ризик розвитку подібних захворювань.

Отже, збільшивши кількість соціальних контактів, людина може поліпшити своє здоров'я.

Джерело: bublbe.com


Дивіться також


вгору