Розмістити подію →
Сьогодні 6 серпня 2020 року
Мій дім Україна
Інформаційний портал про суспільні та культурні події в Україні

Цікаві моменти з історії 5 червня

 
Цікаві моменти з історії 5 червня

Сьогодні:

Похорон колишнього очільника Української греко-католицької Церкви єпископа Любомира Гузара

Що було:

У 1910 році у Києві відбувся перший політ на вітчизняному літаку конструкції професора політехнічного інституту Кудашева, котрий сам же й виконував роль пілота.

У 1957-му  дослідник наркотиків доктор Герберт Бергер запропонував перевіряти атлетів на допінг.

Нерідко допінгові скандали інспіруються штучно — у медичних препаратах, інформація від виробника про які не містила жодних згадок про заборонені речовини, в результаті випробовувань, їх знаходять і тоді жертвами допінгових розслідувань стають спортсмени, які вживали їх за вказівкою медиків національних збірних, часто як засіб від особистих захворювань (аж до звичайної нежиті). З іншого боку, за визнаннями самих же чиновників від спорту, абсолютну більшість допінгових засобів складають саме невідомі медичні препарат.

5 червня 1966 року відбувся  другий в історії вихід людини у відкритий космос — американського астронавта Юджина Сернана.

У 1983 році   теплохід "Олександр Суворов", флагман Волго-Донського пароплавства з найкращим екіпажем, ударився верхньою частиною надбудови в єдиний в Ульяновську міст через Волгу, по якому в цей час ішов товарний поїзд. Загинуло 176 людей.

Народилися:

В 1798 році — Олексій Львов, російський генерал, скрипаль і композитор, автор російського гімну "Боже, царя храни!".

1941-го народилася  Барбара Брильська, польська акторка, виконавиця головної жіночої ролі у фільмі Рязанова "Іронія долі, або з легким паром".


У віці 15-ти років вперше зіграла епізодичну роль у фільмі "Калоші щастя". Першу велику роль отримала у фільмі "Їх будні". Згодом,  зіграла роль жриці Ками у фільмі "Фараон" за романом Болеслава Пруса. Знімалась також у фільмах радянських, чехословацьких і болгарських кінорежисерів. В СРСР стала популярною після ролі Наді у фільмі "Іронія долі...". За цю роль була нагороджена Державною премією СРСР.

1982 року наводився Сергій Демидюк, український легкоатлет (спеціалізація — біг з бар'єрами на 110 м.), член збірної України, п'ятиразовий рекордсмен України.

Джерело: tsn.ua

Дивіться також


вгору