Розмістити подію →
‹ 
 ›
Сьогодні 20 лютого 2019 року
Мій дім Україна
Інформаційний портал про суспільні та культурні події в Україні

Відсипатися у вихідні небезпечно для здоров'я, стверджують вчені

13 червня 2017
Відсипатися у вихідні небезпечно для здоров'я, стверджують вчені

Недосипання у будні дні і наступне "відсипання" у вихідні небезпечні для здоров'я. До такого висновку прийшли фахівці Американської академії медицини сну, провівши оцінку стану здоров'я 984 чоловік у віці від 22 до 60 років.

Вчених цікавила тривалість сну, періоди безсоння, стан серцево-судинної системи, психоемоційний стан учасників обстеження.


З'ясувалося, що ті, хто недосипав у будні та відсипалися у вихідні виявлялися одночасно і більш сонливими, і схильними до безсоння. Також, за словами фахівців, через нерегулярного сну втома накопичується ще більше, що виражається в підвищеній тривожності, дратівливості і збільшенні ймовірності розвитку серцевих захворювань на 11 відсотків.

"Величезне значення для здоров'я має не тільки те, скільки годин ви спите на добу, але і регулярність нічного відпочинку. Останнє правило є доступною і ефективною профілактикою, наприклад, серцевих захворювань", - говорить провідний автор дослідження Сьєрра Форбуш.

Раніше до аналогічних висновків прийшли і фахівці з Бейлорского університету (штат Техас, США). Тут експерименти проводилися на студентах. В результаті з'ясувалося, що нерегулярний сон і довгий відпочинок погано позначаються на концентрації уваги. Студенти, які відсипалися у вихідні не змогли швидко прийняти вірне рішення і гірше орієнтувалися у просторі.

Джерело: 9tv.co.il

Дивіться також


вгору