Розмістити подію →
Сьогодні 9 липня 2020 року
Мій дім Україна
Інформаційний портал про суспільні та культурні події в Україні

"Безвіз" для Криму та Донбасу: чи зможуть ним скористатися жителі непідконтрольних Києву територій?

 
"Безвіз" для Криму та Донбасу: чи зможуть ним скористатися?

З 11 червня громадяни України зможуть подорожувати до ЄС без віз. Чи доступна ця можливість жителям Криму та тим, хто мешкає на непідконтрольних Києву територіях Донецької та Луганської областей?

Чим ближча дата початку дії безвізового режиму між Україною та Євросоюзом, тим більші черги для оформлення біометричних паспортів збираються під стінами відділень Державної міграційної служби України та паспортних сервісів. Офіційно для оформлення потрібен лише внутрішній паспорт та ідентифікаційний код. Але такі правила діють не для всіх.
"Якщо ви з Криму, Донецької чи Луганської області додатково необхідно принести ще підтверджуючі документи для ідентифікації", - пояснює черговий адміністратор в одному з київських паспортних сервісів державного підприємства "Документ". "Водійське чи пенсійне посвідчення, диплом про закінчення вузу, свідоцтво про одруження… Приносьте все, аби вашу особу було легше підтвердити", - радить він.
Правозахисники вважають таку норму дискримінаційною, адже правила однакові для всіх. Вони вказують, що не всі вимушені переселенці з окупованих та непідконтрольних уряду територій мають можливість надати ці додаткові документи. "Виглядає так, що держава ще й карає громадян України, які змушені були переїхати, тікаючи від війни чи окупації, наклавши на них додаткові обов'язки", - зауважує голова правління Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук.
Додаткова перевірка
У державній міграційній службі України пояснюють, що діють відповідно до чітких інструкцій, прописаних в постанові уряду №152, яку ухвалили ще в травні 2014 року. Тобто всіх, хто подає документ на отримання біометричного паспорту, міграційна служба ідентифікує, звіряючи подані документи з формою номер 1 - паперовим бланком, який зберігається за місцем реєстрації громадянина. "Доступу до таких бланків громадян, які зареєстровані на непідконтрольних Україні територіях, ми не маємо", - сказав у коментарі DW керівник прес-служби Державної міграційної служби України Сергій Гунько. - "Тож у такий спосіб не можемо їх ідентифікувати. Тому просимо принести додаткові документи, аби можна перевірити інформацію за відомчими інформаційними системами".

Джерело: http://www.dw.com/

Дивіться також


вгору