Розмістити подію →
Сьогодні 9 липня 2020 року
Мій дім Україна
Інформаційний портал про суспільні та культурні події в Україні

Віктора Януковича почнуть судити за обвинуваченням у держзраді ще в червні

 
Віктора Януковича почнуть судити за обвинуваченням у держзраді ще в червні

Суд Оболонського району Києва у п'ятницю, 16 червня, завершив підготовче засідання у кримінальному провадженні за висуненим екс-президенту України Віктору Януковичу обвинуваченням у державній зраді. Усупереч клопотанням його захисників, головуючий суддя Владислав Дев'ятко призначив перше засідання з розгляду обвинувального акту щодо Януковича на 26 червня. Водночас він не задовольнив клопотання Генпрокуратури України про заочне засудження Януковича. Тож розгляд справи по суті розпочнеться в зничайному режиму. Суддя зазначив, що в разі неявки обвинувачуваного на суд 26 червня, що дуже ймовірно, це питання можна буде порушити ще раз.
Перша поразка адвокатів.
Захист Януковича намагався будь-що запобігти розгляду кримінального провадження по суті. Але в адвокатів забракло нових аргументів і вони лише повторювали те, про що клопоталися на попередніх трьох засіданнях. Зокрема, вони знову вимагали визнати свого клієнта потерпілим від замаху на його життя та викликати свідками президентських охоронців Януковича. Але суд відмовив їм, вказавши, що це не стосується висунутого екс-президенту обвинувачення в державній зраді.
Віктора Януковича почнуть судити за обвинуваченням у держзраді ще в червні
Також адвокати заявили, що їхній клієнт хоче бути присутнім в суді, але боїться за свою безпеку в Україні. А можливість його участі в засідання в режимі відеоконференції захист екс-президента поставив у залежність від звернення української влади до Росії по правову допомогу і попросили змінити адресу Януковича в Росії "з міркувань безпеки". Проте суд підтримав військового прокурора Руслана Кравченка, який гарантував безпеку Януковичу в Україні, але зазначив, що не може дати такі гарантії для нього на території Росії.
Процедурні суперечки
Суд не задовольнив низку інших клопотань та заперечень адвокатів: про відвід головуючого судді, про допит перших осіб держави, про визнання обвинувального акту недійсним та про порушення процедури вручення Януковичу підозри. Його адвокат Віталій Сердюк заявив, що призначення судом до розгляду справи Януковича відкриває двері для подачі скарги до Європейського суду з прав людини.
На наступне засідання суду 26 червня заплановане слухання обвинувального акту та визначення порядку дослідження доказів. Як сказав суддя Дев'ятко, обвинувальний акт Генпрокуратури відповідає нормам Кримінально-процесуального кодексу України. Прокурор Руслан Кравченко заявив журналістам, що "сторона обвинувачення не буде клопотати про призначення заочного судового провадження лише в разі явки Януковича на засідання".

Джерело: dw.com

Дивіться також


вгору