Розмістити подію →
Сьогодні 1 червня 2020 року
Мій дім Україна
Інформаційний портал про суспільні та культурні події в Україні

У мережі показали жахи лікарні і онкодиспансеру на Київщині

 
У мережі показали жахи лікарні і онкодиспансеру на Київщині

Заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк побував у Білій Церкві на Київщині з інспекцією лікувальних установ. Він показав жахливий стан лікарень і онкоцентру, виклавши фото на свій сторінці в Facebook.

У своєму пості чиновник звернувся до противників медреформи.

Хочу показати вам кілька пам'ятників тій системі, яку ви хочете зберегти.

Пам'ятник перший - кімнати для відпочинку фельдшерів на станції швидкої. Обласній (!) станції швидкої. Хлопці відпочивають тут між викликами. Це напівпідвал. В суху пору там тільки грибок, а у вологу - потоки води зі стріхи, яка крапає у відра. Шафки для переодягання стоять в коридорах. Приміщення використовують і бригади екстренки (обласні), і бригади невідкладної допомоги (підпорядковані місту). Міський голова готовий відремонтувати дах і приміщення. Але він не може. За законодавством це інший бюджет. Він збудував тільки половину даху. А грибок на стінах належить області, а в області на нього грошей немає.

Пам'ятник другий. Обласний онкодиспансер. Заходиш в будиночок земського лікаря з книг Булгакова, а за дверима з накладним замком - процедурна ніби в закинутій Прип'яті. Але там не сталкери, а лікарі. І там приймають онкохворих: до 60 пацієнтів на день. На обладнанні, яке було встановлене до того, як я народився. Медики примудряються підтримувати його в робочому стані. Куди підуть лікуватися люди коли ви зробите ці свої госпітальні округи?

Якщо не зробимо, то от сюди підуть.

Не дамо зруйнувати українську медицину. Відстоїмо здобутки часів Миколи Семашка.

P.S. Ми можемо "зберігати", "не допускати", "не віддавати". А можемо будувати. В поїздці я бачив і інше. Перше засідання щойно створеної госпітальної ради. 2-гу міську лікарню, яка буде боротися за те, щоб бути лікарнею інтенсивного лікування другого рівня. Там уже відбудували сучасне інсультне відділення та відділення гемодіалізу. Заклад скоро стане комунальним підприємством. Отримає змогу конкурувати за перші інвестиції: ангіографічне обладнання та оновлення приймального відділення швидкої. Можливо, госпітальна рада вирішить, що туди слід закупити обладнання для лікування онкології. І люди почнуть витрачати на 20 хвилин більше по доїзду, але на 10 років більше до життя. Сподіваюсь, так вона і зробить, а не вирішить за всяку ціну зберегти те, що "діди будували". Вірю в конструктив, вірю що все буде добре.

Дивіться також


вгору