Розмістити подію →
Сьогодні 22 липня 2019 року
Мій дім Україна
Інформаційний портал про суспільні та культурні події в Україні

В Одесі співробітники СБУ затримали лікарів, які вимагали хабарі в інвалідів

24 липня 2018
В Одесі співробітники СБУ затримали лікарів, які вимагали хабарі в інвалідів

Лікарів з Суворовської міжрайонної філії Одеського обласного центру медико-соціальної експертизи затримали сьогодні на хабарі співробітники СБУ.


Операція пройшла в будівлі поліклініки на вулиці Отамана Чепіги, 54, передає кореспондент «Думської».


Як стверджують правоохоронці, медпрацівники систематично вимагали хабарі в інвалідів. Схема була такою. Хворі, які отримали інвалідність, при подачі документів про свої недуги у центр медико-соціальної експертизи отримували несподівану відповідь: мовляв, ваші папери оформлено «неправильно», і шансів отримати відповідні пільги і пенсію в них немає. Інваліди знову зверталися до лікарів, які оформляли їм документи. А ті недвозначно натякали: мовляв, за деяку суму співробітникам МСЕ їм швидко все оформлять.Лікарі давали інвалідам контакт «потрібної людини» — це була медсестра Суворовської філії. Вона виступала посередником і брала гроші. Суми хабарів варіювалися від 400 до 600 доларів за довідку, в залежності від ступеня інвалідності. За даними СБУ, займалися здирством й інші філії центру, а також ряд співробітників міських медзакладів. Останніх «дякували» відкатами за кожного інваліда, хто дав хабар. Дві третини отриманих сум ділилися між членами комісій, одна третина заносилася начальству.

Зараз в кабінетах на Отамана Чепіги проходять обшуки. На робочих місцях трьох членів комісії вже знайдено 1500 доларів і п'ятнадцять тисяч гривень. Фактично це «виручка» лише за один день роботи.

Дивіться також


вгору