Розмістити подію →
Сьогодні 29 травня 2020 року
Мій дім Україна
Інформаційний портал про суспільні та культурні події в Україні

На дорогах України з’являться SOS-станції

 
На дорогах України з’являться SOS-станції

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства вивчає можливість проектування на українських трасах SOS-станцій – спеціальних засобів екстреного зв’язку при надзвичайній ситуації на дорозі.

“Питання безпеки – пріоритет номер один. Коли люди в дорозі, можуть трапитися непередбачені надзвичайні ситуації – аварія чи поломка машини. Тому облаштування доріг спеціальними засобами екстреного зв’язку – так званими SOS-станціями – це безпека та зручність виклику необхідної допомоги: поліції, швидкої меддопомоги чи евакуатора. Наразі плануємо розглянути можливість проектування таких SOS-станцій на трасах України та внесення відповідних змін у державні будівельні норми”, – повідомив заступник міністра Лев Парцхаладзе.

Такі SOS-станції на трасах необхідні для сповіщення про аварію чи поломку на дорозі та виклику технічної допомоги або медичної служби чи поліції. Крім того, на станції може знаходитись аптечка екстреного призначення.

“Аналізуємо зарубіжний досвід, зокрема європейський. Ідеальний варіант – так звані “emergency бокси”, які обладнані кнопками виклику допомоги (диспетчерської служби), спеціальними камерами, а також окремим боксом з першою лікарською допомогою”, – зазначив він.

З його слів, виходячи з європейського досвіду, такі станції повинні розташовуватися уздовж трас на відстані від 500 м до 2 км, орієнтовний час очікування приїзду екстреної допомоги (медичної чи поліції) може становити до 30 хвилин, технічної допомоги – до 1 години.

Він також додав, що зараз Мінрегіон разом з МОЗ та ДСНС працюють над реалізацію проекта створення Центрів безпеки в громадах для надання своєчасної допомоги при пожежі чи іншій надзвичайній ситуації. Центри безпеки будуть об’єднувати пожежну допомогу, екстрену медичну допомогу, поліцейський пункт і єдиний диспетчерський пункт для координації дій.

Джерело: Урядовий портал

Дивіться також


вгору