Розмістити подію →
Сьогодні 23 липня 2019 року
Мій дім Україна
Інформаційний портал про суспільні та культурні події в Україні

На Донеччині правоохоронцям здалися двоє бойовиків

30 серпня 2018
На Донеччині правоохоронцям здалися двоє бойовиків

У 2014 році мешканці смт Курахівка перебували на військовій службі у складі незаконного збройного формування «Область війська Донського». Не отримавши обіцяних грошей та надивившись на безлад у своєму підрозділі, найманці покинули службу.

У той час 24-річні товариші мешкали в Донецьку та вступили до рядів терористів, спокусившись обіцянками «високої зарплатні та повного забезпечення всім необхідним».

У козачому бандформуванні разом із військовою формою та зброєю новобранці отримали позивні «Косяк» та «Крапаль». До їх обов’язків входило чергування на контрольно-пропускному пункті в своєму підрозділі та перевірка автотранспорту.


Через якийсь час «Крапаля» було переведено до іншого підрозділу – батальйону «Чорна сотня», а його товариш залишився у козаків. Як розповіли колишні бойовики, за службу грошей їм не платили, лише видавали продукти харчування.

Першим зрозумів свою помилку «Косяк», і в жовтні 2014 року залишив службу. Другий молодик прослужив у «Чорній сотні» до лютого 2015-го. Та, побачивши, як військове керівництво жорстко поводиться із підлеглими та займається особистим збагаченням, чоловік також подав заяву про звільнення. За це його на 30 діб посадили в «кімнату тимчасового тримання затриманих», а потім відпустили.

Після цього приятелі спочатку мешкали в Донецьку, а потім переїхали до смт Курахівка. Там вони майже ні з ким не спілкувались і вели прихований спосіб життя.

Побачивши у поліцейських новинах, що закон передбачає звільнення екс-бойовиків що не скоювали тяжких злочинів, від кримінальної відповідальності, обидва чоловіки прийшли з повинною до правоохоронців.

Згідно з ч.6 ст. 260 Кримінального кодексу України, саме добровільна здача є підставою для повернення учасників НЗФ до нормального життя без покарання.

Джерело: Офіційний сайт Національної поліції


вгору