Розмістити подію →
Сьогодні 27 вересня 2020 року
Мій дім Україна
Інформаційний портал про суспільні та культурні події в Україні

У Києві стартує Kyiv Music Fest-2019

 
У Києві стартує Kyiv Music Fest-2019

На два тижні Київ стане центром гучних музичних подій і прем'єр в Україні.

З 27 вересня по 7 жовтня в Києві буде проходити 30-й ювілейний Kyiv Music Fest-2019. В рамках масштабного фестивалю заплановано понад 30 різнопланових концертів у виконанні 700 музикантів, зустрічі з композиторами, виконавцями і всесвітньо відомим кінорежисером.

Організатори зазначають, що програма Kyiv Music Fest являє спадкоємність і єдність української музики, де зустрічаються композитори різних поколінь і епох. Без перебільшень: різниця між найстаршим і наймолодшим композиторам, чиї твори вказані в програмі, досягає 60 років.

На фестивалі відбудуться довгоочікувані прем'єри головних українських композиторів. На концерті-відкритті Валентин Сильвестров представить 9-ту симфонію, Леонід Грабовський - «Credo» для струнних, мідних та ударних, а художній керівник КМФ Мирослав Скорик представить київську прем'єру свого Концерту для скрипки № 10.

З суцільних прем'єр складається і концерт 30 вересня. В цей день в Будинку звукозапису Українського радіо прозвучать симфонічні твори Сергія Пілютікова, Золтана Алмаші, Святослава Крутікова, Кармелли Цепколенко, Олександра Костіна.

Міжнародний День музику 1 жовтня запам'ятається трьома акціями-діалогами: творчою зустріччю і майстер-класу Україна-Італія (скрипаль і диригент Федеріко Гульєльмо), концертами Україна-Польща, Україна-Австрія. Так, поруч із творами Миколая Гурецкого і Марцеля Хижинського прозвучать Ігор Щербаков та Володимир Рунчак, тоді як австрійцям Ріхарда Штрауса і Францу Шуберту складуть компанію Юрій Шевченко, Іван Небесний та інші українські композитори.

Нинішнім спеціальним гостем КМФ стане Кшиштоф Зануссі. У неділю 29-го вересня відбудеться показ фрагментів з кінофільмів режисера про польських композиторів Вітольда Лютославського, Кшиштофа Пендерецького і Кіляра, після чого лауреат Венеціанського і Каннського кінофестивалів представляти кіномузику Кіляра.

Традиційно, на КМФ представлений широкий спектр української хорової музики та творів для народних інструментів.

Ультрасучасні музичні тенденції представить Sed Contra Ensemble. 6 жовтня головні фахівці з інтерпретації сучасної академічної музики виконають твори Паскаля Дюсапена, Леоніда Грабовського, Бернхарда Ланга, Анни Корсун і Йорана Стрьомберга.

Важливий захід, який яскраво представляє спадкоємність української музичної культури, як лейтмотив фестивалю, є Всеукраїнська відкрита конференція «Мистецтво без кордонів: шлях до науки». Підсумком масштабного фестивалю стане концерт-закриття. Музика Артемія Веделя, Лесі Дичко, Євгена Станковича, Івана Тараненка, Станіслава Круповіча представляє не тільки хронологічний континуум, а й свідчить про основні парадигмальних етапах композиторського мислення: від хорових творів (Ведель), через зрілі зразки українського симфонізму (Дичко, Станкович), до музиці, що співзвучна нинішніми нормами існування сучасної людини і одночасно намагається залишитися в межах ординарности ( «Maсhinae Coelestes» Круповіча для сопрано, хору, оркестру та комп'ютерів).


Джерело: glavcom.ua

Дивіться також


вгору