Розмістити подію →
Сьогодні 29 вересня 2020 року
Мій дім Україна
Інформаційний портал про суспільні та культурні події в Україні

Київський мітинг опозиції зібрав понад 20 тисяч прихильників біля пам’ятника Тарасу Шевченку

 
Мітинг опозиції зібрав понад 20 тисяч прихильників біля пам’ятника Тарасу Шевченку

Мітинг проводився проти дій влади в рамках всеукраїнської акції протесту “Вставай, Україно! “ на чолі з лідерами опозиції Арсенієм Яценюком, Віталієм Кличком та Олегом Тягнибоком.

Мітингувальники тримали прапори партій "Свобода", " Батьківщина", УДАР, "Фронт змін", "Конгрес українських націоналістів", Європейської партії й державні прапори та тримали плакати з гаслами "Уряд Януковича-Азарова – у відставку!", "Або депутати оголосять імпічмент Януковичу, або хай ідуть геть!", "За соціальне та національне визволення!", «Одесса против бесПРедела» тощо.

Міліція зупинила рух біля парку на вулиці Володимирській.

До учасників київської акції телефоном звернувся екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко, якого у неділю, 7 квітня, указом президента про помилування було звільнено з Менської колонії.

На мітингу була ухвалена резолюція, яку зачитав заступник голови фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв.

"Ми, учасники всеукраїнських зборів депутатів місцевих рад та представники української громадськості, вимагаємо:

1. Прийняти на засіданнях місцевих рад, депутатами яких ми є, рішення щодо невизнання та невиконання на території цих рад "законів", "постанов" та інших рішень, ухвалених під час спроби узурпації влади.

2. Внести у порядок денний Верховної Ради законопроекти, які були "ухвалені" 4 квітня 2013 р. на так званому виїзному засіданні парламенту, та розглянути їх на легітимному пленарному засіданні парламенту згідно з регламентом.

3. Не допустити проведення так званого референдуму, який має на меті продовження президентських повноважень Віктора Януковича.

4. Негайно призначити вибори київського міського голови та Київської міської ради на червень 2013 р.

5. Скасувати антинародну пенсійну реформу, як того вимагає більшість громадян України.

6. Відправити у відставку уряд Азарова, який призвів до глибокої соціально-економічної кризи в Україні.

7. Оголосити проведення всеукраїнської акції протесту "Вставай, Україно!" в Києві у День Європи, 18 травня 2013 р., з вимогою провести дострокові президентські вибори після усунення від влади президента Януковича, як головного узурпатора влади та порушника Конституції України.

8. Звільнити всіх політичних в'язнів, зокрема, Юлію Тимошенко".

Після цього лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк офіційно оголосив про завершення опозиційної акції "Вставай, Україно!" в Києві, і мітингувальники почали розходитися.

Світлана Власова

Джерело: Мій дім Україна

Дивіться також


вгору