Розмістити подію →
Сьогодні 16 лютого 2019 року
Мій дім Україна
Інформаційний портал про суспільні та культурні події в Україні

Вчені навчили комп'ютер обчислювати тривалість життя людини

10 червня 2017
Вчені навчили комп'ютер обчислювати тривалість життя людини

Машинний розум пророкує тривалість життя з 69% точністю.
Австралійські біологи створили систему штучного інтелекту, яка обчислює тривалість життя людини по одній фотографії його внутрішніх органів. Про свою розробку Люк Окден-Рейнер з університету Аделаїди розповів на сторінках наукового журналу Scientific Reports.

Як стверджують вчені, машинний розум обчислює тривалість життя з 69% точністю.

Ця програма являє собою так звану глибинну, або зверхточну нейромережу - багатошарову структуру з декількох десятків або сотень більш простих нейромереж.

Кожна з них обробляє не вхідні дані, а продукти аналізу, отримані мережею, розташованої вище, що дозволяє спрощувати дуже складні проблеми і вирішувати їх за допомогою відносно скромних обчислювальних ресурсів.

Для навчання комп'ютера Окден-Рейнер і його колеги використовували кілька тисяч фотографій грудної клітини та черевної порожнини, отриманих за допомогою томографа під час спостережень за здоров'ям 40 хворих.

У результаті штучний інтелект досяг рівня передбачення відведених людині років, який зазвичай демонструють лікарі, визначаючи строки життя своїх пацієнтів «на око».

«Пророцтво того, що очікує пацієнта, вкрай важливо для медиків, так як воно допоможе їм підібрати лікування, яке найкраще підходить для порятунку і продовження життя хворого.

Поки такі прогнози були обмежені досвідом лікарів та  їх очима. Ми перевірили, чи можна використовувати глибинні нейронні мережі для вирішення цього завдання », - каже Окден-Рейнер.

Джерело: http://nizi.co.il

Дивіться також


вгору