Розмістити подію →
Сьогодні 29 вересня 2020 року
Мій дім Україна
Інформаційний портал про суспільні та культурні події в Україні

У Росії введуть публічне зречення від громадянства України

 
У Росії введуть публічне зречення від громадянства України

Для громадян України, які бажають відмовитися від українського громадянства та прийняти російське, можуть ввести процедуру так званого публічного зречення.

Про це повідомляє «Комерсант», посилаючись на главу парламентського комітету із законодавства Павла Крашеніннікова («Єдина Росія»).
Питання про таку норму розглянуть на засіданні комітету 11 липня: в обговоренні візьмуть участь представники міграційного та правового департаментів МВС, які інформують депутатів про ситуацію навколо громадян України, які бажають стати громадянами Росії, але не можуть цього зробити через неможливість отримати довідку про вихід з громадянства України.
«Є країни, у яких отримати таку довідку складно, але Україна їх просто перестала видавати», — цитує видання Крашеніннікова.
Крашенніков повідомив, що для такої категорії громадян законопроект встановить процедуру "публічного зречення від громадянства України".

"Відзначимо, що дана поправка порушує початкову концепцію законопроекту, який присвячений випадкам скасування рішення про прийняття до громадянства", підкреслює видання.

Поправка, що дозволяє ввести до закону норму про публічне відмову від попереднього громадянства, прийнята Держдумою кілька днів тому.
Співрозмовник „Коммерсанта“ в нижній палаті російського парламенту заявив, що „ситуацію, пов’язану з довідками від України, останні два тижні обговорювали в різних колах, в тому числі в уряді і МВС“.
Спочатку мова йшла про внесення до регламенту МВС, але представники відомства правоохоронці наполягають саме на зміні закону.

За словами віце-спікера ДД РФ, Ігоря Лебедєва (ЛДПР) мова йде про жителів Криму і Севастополя, які до сих пір відчувають складнощі з отриманням російського громадянства.
„Комерсант“ наводить думку президента фонду «Міграція XXI століття«, колишнього заступника глави Федеральної міграційної служби Росії В’ячеслава Поставніна. Він вважає, що "ситуація не дуже правова".
Що значить публічно відмовився від іншого громадянства? Сьогодні сказав одне, а завтра сказав інше“. За його словами, Україна продовжить вважати таких людей громадянами своєї країни, і, в разі якщо людина, яка отримала громадянство РФ, виявиться на території України, його можуть звинуватити у відповідних злочинах«, наводить видання слова Поставніна.

Джерело: 9tv.co.il

Для довідки (Мій дім Україна): Законодавство України у сфері громадянства не передбачає процедури відмови від громадянства України. Про це повідомляє департамент інформаційної політики МЗС України.
У відомстві наголошують, що отримання громадянином України іноземного громадянства у зв'язку з відмовою від громадянства України не може розглядатися як законна підстава для припинення громадянства України.
«Відповідно до статті 17 закону України «Про громадянство України» громадянство припиняється лише в результаті виходу з громадянства України, в результаті втрати громадянства України, а також на підставах, передбачених міжнародними угодами України. При цьому вихід із громадянства України, як основу припинення громадянства, ініціює громадянин України (ст. 18 закону). Втрату громадянства України, як основу припинення громадянства, ініціює виключно держава в особі уповноважених законодавством органів (ст. 19 закону)", - йдеться в роз'ясненні МЗС України.
«Станом на сьогодні між Україною та РФ відсутні будь-які угоди у сфері громадянства. Тобто чинне законодавство України у сфері громадянства не передбачає процедури відмови від громадянства України, а тому отримання громадянином України іноземного громадянства у зв'язку з відмовою від громадянства України не може розглядатися як законна підстава для припинення громадянства України», – наголошує МЗС.
У зв’язку з цим зовнішньополітичне відомство зазначає, що, згідно з п. 1 ст. 2 закону України "Про громадянство України" (від 18 січня 2001 року), якщо громадянин України отримав громадянство (підданство) іншої держави або держав, то в правових відносинах з Україною він визнається тільки громадянином України.

Дивіться також


вгору