Розмістити подію →
Сьогодні 8 серпня 2020 року
Мій дім Україна
Інформаційний портал про суспільні та культурні події в Україні

Washington Post розвіяв міф про схожість контактів Клінтон з Україною і Трампа з Росією

 
Washington Post розвіяв міф про схожість контактів Клінтон з Україною і Трампа з Росією

Росія вважається супротивником США, у той час як Вашингтон вважає Україну союзником.

У широкому сенсі історії про втручання Росії та України в американські вибори можуть здатися схожими. Кремль хотів допомогти республіканцеві Дональду Трампу, а принаймні деякі політики ув Києві могли співпрацювати з командою Хілларі Клінтон, щоб допомогти їй з пошуком цінної інформації. Хоча український уряд запевняє, що був нейтральним під час виборів США.

Втім, якщо придивитися до деталей, порівняння російської та української історії виявиться помилковим.

Про це пише лояльне до Демократичної партії видання Washington Post, додаючи, що однією з фундаментальних відмінностей залишається те, що Україна - союзнік Америки, а Росія - ворог. Також американська розвідка встановила, що російське втручання було організовано "зверху" і сталося за наказом Володимира Путіна. Воно включало незаконні хакерські атаки і публікацію інформації з метою навмисного втручання у вибори в США і підриву демократичної системи. У разі української історії нічого такого немає.

Консультант Демократичної партії Олександра Халупа може і співпрацювала з окремими чиновниками з українського посольства, але немає ніяких доказів того, що демократи використовували інформацію, зібрану Халупа або того, що українська сторона дійсно координувала з демократами пошуки інформації на виборчу команду республіканців.

Видання вказує і на те, що засоби отримання шкідливої ​​інформації теж були дуже різними. Американська розвідка звинувачує Володимира Путіна у тому, що він наказав хакерам провести ряд атак проти політичних організацій США. А Халупа шукала інформацію про главу виборчого штабу республіканців Пола Манафорта самостійно і без управління з боку Демократичної партії. Все викриття, які вона зібрала, були оприлюднені українським урядом в рамках антикорупційного розслідування, а не здобуті незаконними методами.

Республіканці звинувачують команду Клінтон і українську сторону в тому, що вони обмінювалися інформацією. Але немає доказів, які б це підтверджували. Колишній голова виборчого штабу Клінтон Роббі Мук сказав CNN, що іноземні агенти не намагалися зв'язатися з кампанією. Немає ніяких доказів того, що команда кандидата-демократа контактувала з урядом України. Зате є задокументовані докази того, що син Трампа, глава його виборчого штабу і зять зустрічалися з російським юристом з наміром отримати компромат на Клінтон від російського уряду.

"Білий дім просуває українську історію для того, щоб відвернути увагу від бажання кампанії Трампа співпрацювати з ворожим іноземним урядом для втручання в наші вибори. Але ніхто на це не купиться", - сказав прес-секретар Демократичної партії Адрієн Уотсон.

У свою чергу, Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп звинуватив газету The Washington Post у фабрикації фактів. Про це він написав у своєму Twitter. "Належна засновнику Amazon газета Washington Post сфабрикувала факти про закінчення моїх масивних, небезпечних, марнотратних виплат сирійським повстанцям, які борються з Асадом. Так багато історій про мене в The Washington Post є підробленими. Лобіст Амазонки і податків? Підроблені новини Washington Post використовуються як лобіювання проти конгресу для стримування політиків від того, щоб вони звернули увагу на не оподатковуваний податками монополію Amazon? ", - написав Трамп.

Нагадаємо, Дональд Трамп заявив про спроби України саботувати його виборчу кампанію.

Джерело: IPNEWS

Дивіться також


вгору