Розмістити подію →
Сьогодні 10 грудня 2019 року
Мій дім Україна
Інформаційний портал про суспільні та культурні події в Україні

У Польщі пропонують висунути Сенцова на Нобелівську премію миру

 
У Польщі пропонують висунути Сенцова на Нобелівську премію миру

Екс-президент Польщі та нобелівський лауреат Лех Валенса пропонує висунути українця, політв’язня Кремля Олега Сенцова у кандидати на Нобелівську премію миру.

Про це Міністр культури України Євген Нищук повідомив у Facebook.

За його словами, лауреат Нобелівської премії миру, екс-президент Польщі Лех Валенса відгукнувся на заклик Польської кіноакадемії виступити з заявою на захист Сенцова та номінувати його на Нобелівську премію миру.

Це надзвичайна новина, яка має стати відомою в усьому світі і, впевнений, допоможе врятувати життя українському митцю,– заявив Нищук.

Він подякував польським друзям за таке рішення і додав, що дружба між українським і польським народами – не слова, а багаторічна історія.

Олег, як ніхто інший, достойний такої відзнаки”, – наголосив міністр.

На сайті Польської кіноакадемії опублікували відповідний лист Валенси.Я глибоко переконаний, що Сенцов втілює всі ідеали, які мотивували мене під час моєї мирної боротьби за майбутнє світу. Віра в демократію, в мирні методи, відмова від ненависті, робота на зміцнення солідарності між народами і кінцева жертва на благо інших – все це дуже похвальні якості, гідні найвищого визнання вільного світу,– сказав нобелівський лауреат.

Лех Валенса також додав, що понад 100 днів тому Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити політв’язнів.

Джерело: Кордон

Дивіться також


вгору