Розмістити подію →
Сьогодні 4 липня 2020 року
Мій дім Україна
Інформаційний портал про суспільні та культурні події в Україні

Свобода слова-2011: Близький Схід іде вгору, Україна донизу

 
Свобода слова-2011: Близький Схід іде вгору, Україна донизу

Найголовніші результати дослідження свободи преси у світі за минулий рік – поліпшення в арабському світі, заявляє правозахисна організація Freedom House у своєму останньому звіті.

Водночас, за цим дослідженням незалежності засобів інформації, Україна погіршила свій показник порівняно з попереднім роком і ледве втрималася серед країн із «частково вільною» пресою біля самої межі з «не вільними».

Україна стала 2011 року однією з держав, де відбулося значне погіршення в галузі свободи преси, заявляє правозахисна організація Freedom House. Такий занепад став результатом дедалі більшого владного контролю над засобами інформації, мовиться у звіті.

За останнім звітом організації, зі 197 досліджених країн чи територій Україна поділяє 130–131-е місця з Південним Суданом.

Рейтинг України впав до рівня 59 балів, і вона ще лишилася серед країн, преса в яких «частково вільна». Межа переходу в країни з «не вільною» пресою – починаючи з 61 бала. Попереднього, 2010 року рейтинг України становив 56 балів (найкращий можливий показник – 0, найгірший – 100).

«Україна почала рухатися минулого року і далі продовжує рухатися до позиції, небезпечно близької до «не вільної», – наголосила в інтерв’ю Радіо Свобода аналітик Freedom House у справах свободи преси у Середній і Східній Європі та Євразії Сильвана Хабданк-Колачковська. – За цими тенденціями, які ми нині бачимо, всі гадають, як виглядатимуть рейтинги наступного року».

Однак із післярадянських країн, крім держав Балтії, Україна ще далеко не найгірша.

Трохи краще, ніж у ній, становище зі свободою преси – тільки в Грузії, де відзначене значне поліпшення, й Молдові; решта ж цих країн має «не вільну» пресу, повідомляють правозахисники. Відразу три з них, Білорусь, Узбекистан і Туркменистан, потрапили до вісімки найгірших у світі.

Джерело: radiosvoboda.org

Дивіться також


вгору