Розмістити подію →
Сьогодні 10 грудня 2023 року
Мій дім Україна
Інформаційний портал про суспільні та культурні події в Україні
ЗоопаркиДонецька обл., Докучаєв

Докучаєвський зоопарк

 




Історія зоопарку почалася в 2001 році з рішення керівництва Докучаєвського флюсо-доломітного комбінату про організацію на території зруйнованого піонерського табору зони відпочинку з музеєм під відкритим небом і зоокуточку. На розчищеній зеленій зоні в 8 гектар з'явився прекрасний куточок для відпочинку на якому відновила свою діяльність «Оранжерея», з руїн дитячого басейну з'явилося «Лебедине озеро», на місці фонтану виник «Орлятнік», а колишня їдальня перетворилася в «Тераріум».

Запущений парк перетворився на зелену зону, яка радує око дітей та дорослих завдяки тому, що крім розчищення старої частини парку були висаджені десятки молодих дерев і кущів. Зоокуточок, який почався з пари павичів і поповнювався лише подарованими екземплярами, зараз налічує більше сотні видів, сім з яких занесені в Червону книгу України. Популяція мешканців зоопарку збільшується рік від року як за рахунок природного приросту, так і за рахунок поповнення видової колекції.

Де точно починається зоопарк сказати важко, так як він не захищений від паркової зони. Напевно він починається там, де з двох величезних кульоподібних вольєрів чується різноголосий гомін птахів. У першому вам зустрінуться і яскраво синій павич, і сіра чапля, і цесарка, і фазан, і огар. З другого за вами пильно спостерігають хижаки - орли і кречети.

У центральному ставку з ажурним містком посередині плавають білі лебеді і мандаринки, гуси сірий, чорний і домашній, качки і селезні. У вольєрах містяться індички і білий павич, цесарки і перепілки, фазани звичайний і золотий, а величезного страуса помістили серед клітин з тваринами, щоб не створювати різкого контрасту з рештою пташиного царства зооуголка.

Особливу гордість представляє пара чорних лебедів, які вчинили свою подорож з особистого розплідника колишнього президента Туркменії Сапармурата Ніязова.

Основна частина вольєрів з тваринами оточують центральний ставок і відкрита для огляду з усіх боків. У вольєрах сусідять білі індички і винторогий козел, сімейство муфлонів зі своїм молодим поколінням з сімейством плямистих оленів, а африканські страуси мирно уживаються з родинами тибетських лам, а потужний гаур з маленькими чорними поні.

В окремих вольєрах розташованих то тут, то там в гармонійному безладді містяться цікаві руді лисиці і агресивні єнотовидні собаки, недовірливі вовки і спритні песці. А ще у власному царстві лежить величезний чорний борів. Вольєр маленькому лосеняти виділили біля величезного ГАЗ-51, який гармонійно вписується в ландшафт завдяки доглянутому вигляду, свіжій зеленій фарбі і великій кількості квітів на капоті.

Нещодавно в зоопарк привели прирученого самця козулі, так що в колекції нове поповнення.

На всьому шляху проходження від одного вольєра до іншого зустрічаються персонажі з вітчизняних дитячих казок і мультфільмів: богатирі несуть дозор на головній алеї, козаки їдять сосиски і запивають пивом, Червона Шапочка стискає букет квітів, капітан Врунгель з помічником Ломом ведуть свій корабель через стихії, Буратіно з Черепахою Тортілою плавають по «Лебединому озеру», а стара з розбитим коритом сидить біля стін хатинки-каси.

Є в парку і представники іноземного дитячого фольклору: безжурні Шрек і Осел сміливо вступають на стежку пригод, Фіона чекає свого принца, черепашки-ніндзя ведуть вічну війну зі злом, Мауглі захищає джунглі від Шерхана, а дінозавр з птеродактилем дивляться на тих, кому вони поступилися своїми місцями на Землі.

Дерев'яний пасічник пильно стежить за своїм маленьким господарством недалеко від оранжереї. А біля її стін розташувався рубаний колодязь і гніздо птахів, які приносять щастя - лелек.

Лави в парку охороняють кам'яні тигр і кабан, морж і мавпа.

Тераріум - назва швидше умовна, скоріше це будинок, який об'єднав під своїм дахом всіх теплолюбних птахів, плазунів і риб. Середземноморський гекон і ігуана, пара кажанів, два пітона, крокодил, мавпа, шиншила, морська свинка і навіть чорний тарантул почуваються прекрасно в максимально наближених до їх середовища проживання умовах тераріуму.

Різнобарвні папужки і бугай пожвавлюють багатоголосим говором тишу тераріуму, з цікавістю роздивляються відвідувачів.

В акваріумі невтомно снують декоративні рибки на тлі морського ландшафту.

Аналог відомого бахчисарайського «Фонтана сліз» в Докучаєвську побудований з доломіто - каменю, якому місто завдячує своїм існуванням. Охороняють доломітний фонтан леви - символи вічності і орел - посланник богів.



Адреса: вул. Комсомольська, Докучаєв, Донецька обл.

вгору