Львівський музей історії хвороб
Музей історії хвороб знаходиться під дахом кафедри патанатомії Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького.
Саме тут майбутні студенти медичних закладів проходять справжній іспит, чи варто їм обирати лікарський фах.
Музей історії хвороб відкрили 1896 року, й експонати для нього перший завідувач кафедри патанатомії Анджей Обджут привіз із Праги, згодом вони надходили сюди після розтинів тіл померлих. Нині частину цього приміщення займають стелажі з підручниками з патанатомії з архіву видатного німецького вченого-медика Рудольфа Вірхова. Решта — експонати або, іншими словами, великі пробірки з людськими органами, частинами тіла та ненародженими дітьми. Є тут і уражені різними хворобами людські черепи, і мумії двох дітей.
Загалом Музей історії хвороб налічує нині понад 1 700 експонатів. І якщо під час розтину тіла померлої людини патологоанатоми бачать орган, який є для них цікавим, із дозволу рідних забирають його для музею.
У Музеї історії хвороб можна побачити і маленького циклопа, і сіамських близнюків, які належать до найстаріших експонатів. Жахають своєю реальністю ненароджені діти з двома парами ніг, двома парами рук, але однією головою, одною грудною кліткою і без очей.
Найстаріші експонати Музею історії хвороб — органи серцево-судинної системи.
Унікальним експонатом Музею історії хворобє статеві органи гермафродита. Чоловік, якому належали ці органи, 1979 року загинув в автокатастрофі. І саме під час розтину виявили, що він був напівчоловіком-напівжінкою.
1997 року Музей історії хвороб кафедри патанатомії Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького зарахувати до об’єктів, які становлять національне надбання.
Адреса: вул. Пекарська, 69, Львів
Телефон: +380 (32) 276-97-98, +380 (32) 275-76-32