Львівський музей Михайла Грушевського
Державний меморіальний музей Михайла Грушевського у Львові статус самостійного отримав 1 травня 1998 р., а напередодні Дня Незалежності, у серпні 2000 року — після проведеного комплексу ремонтно-реставраційних робіт — гостинно відчинив свої двері відвідувачам.
Будинок у якому розміщено музей розташовано на садибі найвизначнішого українського історика, першого президента Української Народної Республіки — Михайла Грушевського. Комплекс музею (вілла та садиба) являє собою архітектурну та історичну цінність. Споруджено будинок у 1902 р. за проектом архітектора Марціана Заходного. Родина Грушевських мешкала у віллі неповних 12 років (1902–1914 рр.).
У шести експозиційних залах висвітлено життя і діяльність вченого (особливо наголошено на львівському періоді 1894–1914 рр.).
Науковці музею Михайла Грушевського працюють над темами:
- «Галицька родина Грушевських»
- «М. Грушевський і Галичина»
- «Грушевський і Холмщина»
- «Наукова і організаційна діяльність М. Грушевського у НТШ»
- «Історична школа М. Грушевського»
- «Епістолярія родини Грушевських» тощо
Результати наукових пошуків узагальнено у низці музейних видань, статей, висвітлено у доповідях на ювілейних і тематичних конференціях, радіопередачах, телепрограмах, документальних фільмах.
Фонд музею Михайла Грушевського налічує понад 20 000 одиниць зберігання.
Предмет гордощів фондової збірки — оригінали видань Михайла Грушевського, його світлини, листи вченого, особисті речі та речі членів родини. Оригінали видань, періодика, добірка автентичних документів.
Окрім науково-дослідної та експозиційної робіт музей проводить виставкову діяльність. Щороку відкриваються тематичні виставки основу яких складають фондові матеріали, а також презентують свої авторські роботи й сучасні мистці.
На території музею Михайла Грушевського квітує сад, висаджений дев’ятьма європейськими президентами під час Львівського саміту глав держав Східної та Центральної Європи у травні 1999 року.
Адреса: вул. І. Франка, 154, Львів
Телефон: +380 (32) 276-78-52