Кримський музей радянського дитинства
На території Севастопольського еко-парку «Лукомор’я» з 2010 року працює Музей радянського дитинства, на сьогодні дуже популярне місце сімейного відпочинку. Ініціатором та організатором створення музею виступив директор дитячого містечка Микола Помогалов.
Є такий популярний жарт: «Спасибі радянському дитинству — за дитинство без інтернету!» Де ж, як не в Музеї радянського дитинства батькам-вихідцям з СРСР розповідати про своє «дитинство без інтернету». Тут широко представлена атрибутика радянської пори 70-х і 80-х: діючі, незважаючи на солідний вік, радянські ігрові автомати («Снайпер», «Морський бій», «Вдалий постріл», «Ручний футбол» та інші).
Легендарний «Морський бій» б’є рекорди популярності у відвідувачів. Пограти в нього приходять не лише діти, а й дорослі. Продовжують експозицію Музею радянського дитинства колекція старих магнітофонів, радіоприймачів та програвачів грамплатівок, піонерська, комсомольська та комуністична партійна атрибутики. Стіни Музею радянського дитинства обклеєні центральної газетою «Правда» з обширною інформацією про засіданнях політбюро ЦК КПРС. Дорослі люди не без задоволення згадують тут своє дитинство і юність.
Директор музею розповідає, що людям сподобалась ця ідея, дехто, дізнавшись про відкриття Музею радянського дитинства, принесли речі тієї пори. Зокрема, тележурналіст Л. Раєвська поповнив колекцію, в якій вже є прапори, значки, вимпели, побутова техніка, іграшки, газети і журнали, піонерська атрибутика, настільні ігри, чорно-білі фотографії, листівки, пропагандистські плакати, радянські гроші та багато іншого. Про мілітаристично-патріотичний дух виховання в радянських школах та літніх таборах нагадають дерев’яні макети автоматів АК-47 та пілотки гри «Зірниця». Не обійшлося і без бюста «дідуся» Леніна.
Ініціатор створення Музею радянського дитинства М. Помогалов зізнався, що не очікував, такого великого інтересу у відвідувачів парку. Зібрані в музеї експонати допомагають хоча б на годину повернутися у дитинство, радісне та безтурботне. Значки, предмети побуту, іграшки та сувеніри тих років регулярно приносять самі відвідувачі. Найважче було знайти 15-копійчані монетки (для запуску ігрових автоматів). Вирішенню проблеми несподівано допомогла жінка з Сімферополя: коли радянські гроші міняли на купони, вона обміняла собі тисячу «пятнашек». Тепер ця дрібниця радує відвідувачів музею. Музей радянського дитинствабуде радий новим експонатам, оскільки це тільки початок реалізації цього проекту.
Адреса: просп. Перемоги, 1-а, Севастополь, АР Крим
Телефон: +380 (69) 248-71-93, +380 (69) 248-40-84, +380 (50) 863-42-25, +380 (95) 173-13-62