«Трипільське коло», міжнародний еко-культурний фестиваль
Концепція:
Завданням фестивалю є пробудити живий інтерес до історичного та духовного спадку Трипільської культури, запропонувати альтернативні способи організації відпочинку для сім`ї та молоді, відродити етнічні традиції, інтегрувати їх з елементами сучасних досягнень в галузях освіти, культури, мистецтва, науки, виробництва, менеджменту та інших життєво важливих сфер суспільного життя. Фестиваль об’єднує в собі екологічні, оздоровчі, спортивні, музичні, освітні, виставкові та інші культурно-розважальні та культурно-просвітницькі програми в стилі «етно».
«Трипільське коло» виступає інструментом зрушення фестивальної аудиторії із стадії мистецтва споглядання і споживання до мистецтва творення, із пасивного існування до повноцінного гармонійного життя. Кожен відвідувач — творець оточуючого світу. Через комунікацію та мистецтво фестиваль дає зрозуміти людині значущість її життя, актуалізує свідоме відношення до здоров’я, природи, суспільства та мотивує до позитивних та усвідомлених змін в її бутті.
Фестиваль «ТРИПІЛЬСЬКЕ КОЛО«складається з п’ятирічного циклу в якому кожен фестивальний рік має власну мистецьку, освітню, екологічну та соціальну тематику, а також передає символізм однієї із стихій природи: Води, Землі, Вогню та Повітря. П’ятий рік під назвою „Парад Стихій“ є інтегруючим та об’єднує в собі всі попередні напрацювання, а також виводить фестиваль на новий щабель розвитку та реалізації принципів та завдань „ТРИПІЛЬСЬКОГО КОЛА“.
Принципи:
«Зробимо Трипілля ближчим»
«Територія вільна від вживання алкоголю, тютюну та інших наркотиків»
«Територія відкрита для творчості»
«Здоровий спосіб життя»
«Гармонія людини та навколишнього середовища»
Місія:
Через загальне відчуття єднання навколо духу творчості, спілкування та прагнення до здорового та гармонійного способу життя надихнути людей до саморозвитку та самоусвідомлення.
Мета:
Використовуючи тему Трипілля, через мистецькі, музичні, екологічні, оздоровчі, спортивні та інші розважальні та пізнавальні програми пробудити інтерес до світових етнічних культур, запропонувати альтернативні способи відпочинку, активізувати творчий та пізнавальний процес відвідувачів Фестивалю.
Цілі:
- Популяризація культурно-історичних земель Трипільської цивілізації у взаємодії з утвердженням високих європейських стандартів розвитку культури та туризму.
- Залучення до міжнародних туристичних маршрутів об’єктів культурної спадщини України.
- Сприяння розвитку зеленого туризму та туристичної інфраструктури Київщини в рамках підготовки до Євро-2012.
- Забезпечення якісного сімейного культурного відпочинку, що відповідає міжнародним стандартам.
- Популяризація здорового способу життя, реалізація спортивно-оздоровчих заходів.
- Реалізація освітніх програм, сприяння міжнаціональній та міжконфесійній толерантності та взаємодії.
- Збереження, розвиток та актуалізація національної мистецької спадщини.
- Розвиток і підтримка етно-творчості.
- Виявлення і підтримка обдарованої творчої молоді.
- Налагодження міжнародного культурного співробітництва та діалогу.
- Формування позитивного екологічного мислення.
Історична довідка:
Більше семи тисяч років зберігала в собі наша земля древню трипільську культуру. Певно, нарешті прийшов час відкрити таємницю, доторкнутись до живого духу прадавності.
Трипільці — найдавніші хлібороби на українських землях, залишили нам у спадщину захоплюючу стародавню культуру, яка органічно вплітається до буття українського народу. Носії цієї цивілізації тисячі років тому населяли величезні території від Дунаю і аж до Дніпра.
Дивує сучасників унікальна, розписана сакральними знаками, кераміка, незвичайна писемність, досконалий календар, одяг з кількох видів тканин, а різні орнаменти, що використовували для оздоблення одягу трипільці, живуть серед нас і по цей день. Чимало надбань трипільської культури у системі господарювання, будівництві житла, характері орнаментальних мотивів використали й українці.
Провідним символом-культом трипільців був образ Матері-Берегині. Сили стихій — води, землі, повітря та вогню, гармонійно та природно врівноважувався в побуті та сакральному житті трипільців, гармонійно сповнюючи наших предків своїми енергіями. Ці сильні начала й донині тримають у згоді і добробуті народи, що з миром приходять жити на нашу землю Життя у мирі з навколишнім світом, відчуття вільної і потужної енергії стихій, повага до Матері-Берегині — це те, чому ми, люди сучасності, поглинуті надзвичайними сучасними технічними можливостями, що розучилися відчувати себе частиною живого світу, спробуємо навчитися в наших предків.
Культура Трипілля, яка була у розквіті за вісім століть до початку будівництва відомих Єгипетських пірамід, задовго до розквіту Шумерської цивілізації, бентежить нашу уяву…
Чи були трипільці нашими прабатьками, достоту невідомо. Та спробуємо відчути подих однієї з найдревніших цивілізацій, осяяної і благословенної гарячим сонцем, нагодованої родючою землею, овіяної молодими вітрами, наснаженої чистою живицею з цілющих водних джерел!
Зробимо Трипілля ближчим, торкнемося до давнього серцем, крокуючи по ТРИПІЛЬСЬКОМУ КОЛУ з чотирма стихіями природи.
Телефон: +38 (067) 232-94-45
Сайт: www.tkfest.com