Розмістити подію →
Сьогодні 3 грудня 2021 року
Мій дім Україна
Інформаційний портал про суспільні та культурні події в Україні
Культові спорудиЛьвівська обл., Львів

Домініканський собор

 

Домініканський Собор(Церква Пресвятої Євхаристії) — одна із кращих архітектурних пам’яток Львова, побудованих в стилі бароко.

У 1749 році на місці старого готичного храму на кошти гетьмана Юзефа Потоцького було розпочато будівництво монастирського костелу Божого Тіла чину домініканців. Над проектом його спорудження працював талановитий архітектор та військовий інженер Ян де Вітте — комендант Кам’янець-Подільської фортеці.

Будівництвом Домініканського собору керував М. Урбаник, з 1764 року — К. Мурадович. У 1792–98 рр. К. Фесінгером було закінчене скульптурне оформлення фасаду, а двоярусну дзвіницю прибудовано за проектом Ю. Захаревича у 1865 році.

Домініканський собор виконано у стилі пізнього бароко. У плані Домініканський собор нагадує хрест з овальною центральною частиною та двома дзвіницями по боках. Возвеличення костелу надає величезний еліптичний купол.

Домініканський Собор

Домініканський Собор

До кращих зразків львівської пластики XVIIIст. належать позолочені скульптури вівтаря Домініканського костелу, створені С. Фесінгером, а також 18 дерев’яних статуй святих домініканського чину, що знаходяться під куполом.

Інтер’єр Домініканського соборуприкрашають мистецькі пам’ятки: скульптурні алебастрові надгробки XVIст., перенесені з підземель давнього готичного костелу, мармуровий надгробок графині Ю. Дунін-Борковської, роботи видатного датського скульптора Б. Торвальдсена (1816 року), пам’ятники губернатору Ф. Фон Гауеру (1824 р. скульптор А. Шімзер) та відомому польському художнику А. Гроттгеру (1880 р. скульптор В. Гадомський).

Адреса: пл. Музейна, 1, Львів

вгору