«Україна», львівський спортивний комплекс
Спортивний комплекс «Україна» (колишній «Спартак») утворюють палац ігрових видів спорту та відкриті тенісні корти. Корти споруджені у 1925–1927 рр. Палац зведено у 1985–1986 рр. за проектом архітекторів Мирослава Трача, Миколи Габреля та Олександра Казанцева.
Будівництво сучасного спорткомплексу «Україна» розпочиналося з побудови чотирьох ґрунтових тенісних кортів. Роботи розпочато в 1925 р., а закінчено у липні 1927 р. Офіційне відкриття відбулося 3 липня.
Корти належали спортивному клубові «Поґонь». До їхньої появи найбільше спричинилися тодішній голова клубу Володимир граф Дідушицький і радник Казимир Бистжоновський. У зимовий час на кортах влаштовували ковзанку і майданчик для гри в хокей
У 1929–1930 рр. збудували стадіон для спортивних ігор — волейболу і баскетболу. Він прилягав до вул. Шимоновичів (тепер — Мельника), від якої відмежовувався парканом із вхідною брамою.
Стадіон мав ґрунтове покриття, з чотирьох боків забезпечувався трибунами, на яких могли розміститися 1500 глядачів. Складовими комплексу «Поґоні» були також адміністративний двоповерховий будинок праворуч від головного входу, невеликий трав’яний майданчик при ньому та 100-метрова бігова доріжка.
Монолітну трибуну, розраховану на 200 глядачів, мали також корти — вона прилягала до них зі сходу. Корти розташовувались по осі північ-південь.
Після спорудження стадіону його ігрові майданчики взимку переобладнували під хокейний майданчик і ковзанку. На майданчику розігрувалися і поєдинки регіональної першості, і міжнародні зустрічі. На арені взимку виступали учасники хокейних чемпіонатів світу, Європи, Олімпійських ігор, члени збірної Польщі Вацлав Кухар, Ян Гемерлінґ, Альберт Мауер, Роман Сабінський, Карло Вайсберґ. На кортах виступали тенісисти — чемпіони Львова Владислав Курман, Любомир Чайковський, Мечислав і Вацлав Кухарі, Альберт Мауер, Йосип Герда, чемпіон СРСР 1940 р. Федір Куценко, потім — уславлений тренер. У 1960-70-і рр. на кортах змагалися знані майстри ракетки Томас Лейус, Олександр Метревелі, Теймурах Какулія, Вадим Боісов, Галина Бакшеєва, ще пізніше — львівські майстри Сергій Грузман, Олександр Залужний, Ігор Пилипчик, чемпіонка Вімблдону Лариса Савченко.
У 1945 р. спортивний комплекс «Поґоні» перейшов у розпорядження профспілкового спортивного товариства «Спартак», від нього — до товариства «Україна» (1987).
У 1985 р. розібрано колишній адміністративний будинок, а на терені стадіону почали зводити Палац ігрових видів спорту, який завершено у 1986 р. За проектом М. Трача, М. Габреля, О. Казанцева. Водночас реконструйовано корти: передусім знесли трибуну, по тому перепланували майданчики — нині вони зорієнтовані по осі захід-схід. Тут і надалі проводять різні турніри та чемпіонати. Взимку тенісисти змагаються у Палаці.
Окрім тенісу тут проводять змагання з інших видів спорту — бої за Кубок Європи, Чемпіонат України з боксу, світова першість із пауерліфтинґу (різновид важкої атлетики), міжнародні турніри з тенісу та атлетичної гімнастики. Тут боксували олімпійські медалісти Барселони і Сіднея Ростислав Закличний і Андрій Котельник, витискав тягарі рекордсмен і світовий чемпіон силач Іван Фрейду, в настільному тенісі змагалися Ванда Латинська, Володимир Самсонов.
Адреса: вул. Мельника, 18, Львів
Телефон: +38 (032) 237-73-33