«Лугарі», Луганський козачий кінний театр
Історія козачого кінного театру почалася в 1999 році, коли Ю. Гарбуз, з дитинства навчений мистецтву верхової їзди і різним трюкам, вирішив поділитися секретами своєї майстерності з молодими козаками. Починалося все на Стрілецькому конезаводі, де отаман придбав 6 коней. Вже через кілька років стало ясно, що аматорське захоплення пора переводити в статус професійного театру.
Зараз у колективі «Лугарі» вже 35 осіб, які встигли побувати з гастролями не тільки в містах області і України, а й за її межами. У 2006 році артисти побували на Фестивалі слов’янської культури, що проходив у Словенії, де разом зі знаменитим хором ім. Верьовки представляли Україну. За 3 дні артисти виступали перед захопленої публікою цілих 12 разів. Після цього фестивалю «Лугарі» було запропоновано здійснити гастрольне турне по Польщі, але справа ускладнилося відсутністю віз, та й тривалі поїздки були занадто стомлюючі для коней, які більше 12 днів у спеціальному транспорті добиралися до Словенії.
Зараз при козачому кінному театрі «Лугарі» проводяться тренування для школярів, які тут отримують навички не тільки верхової їзди, а й вчаться піклуватися про тварин. Спеціально для молодших школярів театр придбав двох чарівних поні.
Репертуар Луганського козачого кінного театру «Лугарі» в основному складається, як не складно здогадатися, з творів, в яких знайшла відображення яскрава історія славного українського козацтва. У своїх реалістичних постановках артисти не просто показують вміння спортивної джигітовки і вольтижировки, а й розігрують перед своїми глядачами справжні вистави з сюжетною лінією і драматичними режисерськими прийомами. Художній керівник театру Д. Коломоєць — випускник Луганського інституту культури, а багато молодих артистів є учнями обласного коледжу культури. Але, звичайно, найгучніші овації отримують відважні козаки за свої надскладні трюки, які вимагають величезної сміливості і досягаються наполегливими тренуваннями.
Для виступів колектив Луганського кінного театру ретельно готує сценічний майданчик, для безпеки глядачів встановлюються спеціальні загородження. Майданчик для вистав також має свої обов’язкові параметри: він має бути не менше 140 м в довжину і 16 м в ширину. Показником високої майстерності артистів, що беруть на себе відповідальність за безпеку глядачів, може бути той факт, що за 12 років діяльності театру жоден глядач не постраждав.
Адреса: вул. Луначарського, 155, Мілове, Луганська обл.
Телефон: +380 (64) 659-16-82
Сайт: kozaki.lg.ua