Миколаївський театр драми та музичної комедії
Миколаївський театр драми та музичної комедії починає свою історію із загальноміського театру юного глядача, організованого в 1927 році. У свою чергу цей театр був утворений з драмгуртка «Червона краватка», який з’явився при клубі піонерів у 1925 році. В. Г. Кредін поєднував у цьому гуртку кілька посад: керівника, режисера і завідувача музичною частиною. Перша прем’єра Миколаївського ТЮГу була представлена глядачам у січні 1928 року п’єсою «Подвиги Геракла».
У серпні 1959 року актори Миколаївського державного театру юного глядача об’єдналися з трупою Миколаївського пересувного українського театру ім. Т. Шевченка, в результаті цього об’єднання був утворений новий театр — Миколаївський обласний український музично-драматичний театр, який успадкував від своїх попередників всі найкращі театральні традиції і майстерність. У 1980 році театр отримав нове ім’я, під яким зараз і відомий у місті та далеко за його межами. Починаючи з 1999 року, театр є учасником Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії». У 2001 році Миколаївський театр драми та музичної комедії за свої численні заслуги у справі вітчизняного мистецтва і культури був удостоєний Академічного статусу. У 2005 році в театрі була відкрита Мала сцена, яка використовується для показу спектаклів малих форм або творчих експериментів.
Мабуть, не кожен столичний театр може похвалитися такою заповнюваністю глядацького залу, як це буває на постановках Миколаївського академічного українського театру драми та музичної комедії. Творчий колектив встигає подати за сезон більше 10 прем’єр, що в цілому в 2–3 рази більше, ніж це виходить у інших театрів. Нерідко буває ситуація, коли за місяць до прем’єрного показу в касі вже не лишається квитків. За театральний сезон на вистави театру приходить майже 100 000 городян і приїжджих театралів.
Високий художній рівень творчого колективу, який не допускає в свій репертуар прохідних, нудних і сірих спектаклів, глибоко поважають в місті і з вдячністю ставляться до праці акторів. Театр же в свою чергу намагається підтримувати багатосторонній зв’язок зі своїми глядачами, для чого в стінах театру організовуються різні свята, концерти і бенефіси майстрів сцени.
Адреса: вул. Дунаєва, 59, Миколаїв
Телефон: +380 (51) 247-92-22
Сайт: www.maut.com.ua