Розмістити подію →
Сьогодні 1 грудня 2023 року
Мій дім Україна
Інформаційний портал про суспільні та культурні події в Україні

Звіт про подію буде тут…

ВиставкиКиївська обл., Київ

Виставка «Вишитий живопис Лідії Гончарук»

7–28 лютого 2018
Виставка «Вишитий живопис Лідії Гончарук»

Місце проведення: ІІ поверх Центру Української Культури та Мистецтва,
м. Київ, вул. Хорива, 19-В, тел. (044) 425-12-64, (044) 425-12-66.
За підтримки Центру Української Культури та Мистецтва.

Виставка представить понад 40 картин за мотивами творчості майстрів живопису від епохи Відродження до наших часів, вишитих Лідією Гончарук шовком в авторській техніці на раритетній швейній машинці «Чайка». Щонайтонша шовкова нитка з точністю до відтінку відтворює всі мазки і штрихи великих майстрів живопису, глибину та багатство барв. Тільки коли торкаєшся картини, то розумієш, що це не фарба, а шовк, який відтворив всю палітру відтінків! Саме шовк додає тепло та блиск оригіналу.
Відвідувачі побачать чарівні жіночі портрети Ренуара і Вермеєра, ніжні троянди Катарини Кляйн, вишукані натюрморти та букети Редона Оділона і Хеда, пейзажі Шишкіна, Левитана і Клевера. Частина виставки присвячена Україні та її історії. Це відомі пейзажі Архипа Куінджі та Петра Лещенка, портрети славетних отамана Івана Сірка і полковника Івана Богуна, улюблені куточки Києва та старого Криму. Звісно, краще милуватись оригіналами живописних полотен, але не всі мають можливість відвідати відомі музеї світу. Але ж так хочеться прикрасити і зробити затишним своє життя! Окрім картин, можна буде побачити різноманітні скриньки, прикрашені вишитими сюжетами.
Лідія Гончарук живе в Києві. Народилась у центрі історичної частини міста, на вулиці Воздвиженській. Із дитинства милувалась красою старовинних вуличок та гір Старого Подолу. Малювати почала рано, але присвятити своє життя суто творчості не склалось.
До вишивки картин приходила поступово. Спочатку це були невигадливі букетики та картинки. Із набуттям досвіду з`явились більш складні роботи. Згодом Лідія Гончарук навчилась перекладати на мову шовкової нитки мазки художника, змішуючи їх, немов фарби, працювати голкою, як пензлем або олівцем. Іноді на створення однієї роботи витрачалось близько 6 місяців.
Брати участь у виставках і благодійних проектах майстриня почала з 2015 року, але ця виставка є її першою персональною, яка зібрала картини вишиті за останні 20 років. Частина їх опинилась в приватних колекціях України та Європи. Щоб організувати, виставку, багато картин довелося «позичити» у нових власників.
Цією виставкою Лідія Гончарук намагається відповісти на питання, яке ставить собі вже 25 років: «Навіщо вишивати картини майстрів живопису, навіщо взагалі вишивати?».
Це буде мандрівка в казковий світ вишивки, де кожен знайде те, що захопить його до глибини душі!
Ласкаво просимо на виставку! Вхід вільний!

Час роботи виставкових залів:
Пн.- Пт. – 10:00 – 19:00; Сб. – 10:00 – 18:00; Нд. – вихідний.
Адреса Центру Української Культури та Мистецтва:
Україна, м. Київ, вул. Хорива, 19-В
ст.м. «Контрактова площа» (вихід з метро в бік вулиць Верхній і Нижній Вал)
www.dolesko.com

Із питань отримання фотографій, відео-матеріалів, організації ексклюзивних інтерв’ю, сюжетів, цікавих та корисних матеріалів – звертайтеся до Ольги Музиченко за тел.: 097-98-22-783 або по е-mail: olga.muzi4enko@dolesko.com.

Адреса: м. Київ, вул. Хорива, 19-В, ст.м. «Контрактова площа» (вихід з метро в бік вулиць Верхній і Нижній В
Телефон: +38 044 425 12 66
Сайт: dolesko.com
Ел. пошта: m.krivets@dolesko.com


вгору