Розмістити подію →
Сьогодні 28 листопада 2020 року
Мій дім Україна
Інформаційний портал про суспільні та культурні події в Україні
ВиставкиКиївська обл., Київ

Ексклюзивне інтерв'ю з художницею Тетяною Шимко про нову виставку "FACES"

6–26 листопада 2018

Звіт про подію

Нещодавно арт-простір Lera Litvinova Gallery представив персональну виставку Тетяни Шимко «Faces». Lera Litvinova Gallery має на меті відкрити для поціновувачів мистецтва нові погляди та концепції сучасних українських митців, влаштовуючи різноманітні арт-проекти і виставки як в Україні, так і за кордоном.

Леонора Янко, куратор проекту, мистецтвознавець, арт-менеджер та директор Lera Litvinova Gallery, зазначає: «Ми вирішили трохи змінити формат і представити ексклюзивні інтерв’ю із авторами та кураторами проектів замість звичного всім фото- та описового звіту про відкриття виставок. Це дозволить глядачам краще зрозуміти концепції робіт, розкрити закладені ідеї, що стоять поза полотнами і ближче познайомитись із митцями».

Авторка виставки «Faces», Тетяна Шимко щиро розповіла про особливості своєї художньої техніки і пошуки власного стилю.

Інтерв’юер: Що спонукало Вас взяти до рук пензлі? Чому Ви вирішили пов’язати своє життя з мистецтвом?

Тетяна: Пов’язати життя з мистецтвом вирішила років п`ять тому, коли хобі переросло у професію , коли почали купувати мої роботи. За освітою я фінансист, але малювала все життя , скільки себе пам’ятаю .

І: У Вас дуже особлива техніка – це і пастель, і вугілля, і поталь. Що приваблює Вас у використанні таких матеріалів?

Т: Так, використовую різні матеріали – одразу бачу, що можна чим намалювати. Поталлю відображаю золоті та срібні прикраси, вугілля обираю для надання глибини образу, де необхідний насичений чорний. А працюючи над портретом темношкірого малюка з розмальованим білою фарбою обличчям, я наносила акрилову фарбу на руки і малювала пальцями.

І: Як відомо, творчості не існує без натхнення. Аби почати творити, необхідно віднайти у серці ті почуття, якими захочеться поділитись. Що слугує для Вас джерелом емоцій, які пробуджують дію творчих сил?

Т: Мене завжди надихає навколишній світ та зачаровує чудо життя.

І: Для багатьох митців робота над своїми витворами – це певна віддушина, спосіб позбавитись від негативу і депресивних думок. Вам зручніше творити у пригніченому настрої чи у моменти духовного піднесення?

Т: Я – мама двох синів, тому чекати натхнення чи якогось особливого настрою – це велика розкіш для мене. Я працюю, коли маю час, а знаходячись біля мольберту, повністю поринаю в процес – це моя, така собі, медитація.

І: Пошуки власного стилю – це частина творчого шляху митця. Чи легко було знайти свій неповторний стиль, у якому Вам найкомфортніше працювати?

Т: Я тільки на початку свого творчого шляху, тому досі знаходжусь у пошуку. Пробую різні стилі та матеріали. Коли набридає «бруд» олії та акрилу, дістаю папір та акварелі...

І: Продовжуючи тему власного стилю, цікаво дізнатись про Ваші творчі експерименти. Ви відкриті для новизни і експериментів у мистецтві?

Т: Я постійно експериментую і з матеріалами, і зі стилями . Мене приваблює графіка в різних її проявах. В моєму доробку вже є одна ліногравюра, а в планах – офорт.

І: В чому, на Вашу думку, полягає феномен художника?

Т: Феномен окремого художника? В індивідуальності та неповторності.

І: Виставка «Faces» представляє яскраві екзотичні портрети, пронизані атмосферою Африканської та Індійської культури та зосереджені на різноманітних емоціях. Чому для Вас, як для автора, важливо поділитися цими роботами із глядачем?

Т: Це фінішна пряма – поділитися з глядачем своїм світом. Це досвід для мене, адже роботи на стінах галереї сприймаються зовсім по-іншому, ніж вдома – видно всі плюси та мінуси, а це дає змогу обрати шлях, яким рухатись далі.

Виставка триватиме до 26 листопада.

Анонс події

Ексклюзивне інтерв'ю з художницею Тетяною Шимко про нову виставку "FACES"

Хто: Lera Litvinova Gallery

Де: Lera Litvinova Gallery

Коли: 6 листопада

Адреса: провулок Євгена Гуцала, 3
Телефон: +38 (050) 033-33-17
Сайт: www.llitvinova.com
Ел. пошта: leralitvinovagallery@gmail.com

6–8 листопада 2018 ELECTRO INSTALL - 2018 6 листопада 2018 Концерт "Promenad & Lost Tango" у Львові

вгору