Розмістити подію →
Сьогодні 28 листопада 2023 року
Мій дім Україна
Інформаційний портал про суспільні та культурні події в Україні
ВиставкиКиївська обл., Київ

Виставка «Свята Україна Олеся Бердника»

26 грудня 2019 – 26 січня 2020

Звіт про подію

Фото з відкриття виставки «Свята Україна Олеся Бердника»

Анонс події

Виставка «Свята Україна Олеся Бердника»

З нагоди 30-ї річниці проголошення «Української Духовної Республіки» у Музеї книги і друкарства України з 20 грудня 2019 по 3 лютого 2020 пройде мистецько-літературна виставка «Свята Україна Олеся Бердника».

«Два століття назад Григорій Сковорода пророчив грядущу добу, коли люди почнуть будувати Республіку Духу. І я збагнув: ось Зоряний Шанс Людини, України, Світу! Побудоване на земних ґрунтах — тлінне. Побудоване на Камені Духу — невмируще!
І 9 травня 1974 року я проголосив народження Святої України. Мене слухав лиш тисячолітній дуб та Небесні Сфери. Але я вірив, що настане пора, коли ця ідея буде всенародною потребою…»
Олесь Бердник. 1989 р.

Ідея Духовних Націй, ідея Духовної України проходить контрапунктом через усе життя Олеся Бердника, починаючи з середини 70-х років, від чистої ідеї мислителя-фантаста — до спроби у 90-х роках втілити ідею практично в межах всієї нації, дати Україні можливість вибудувати на фундаменті цієї ідеї державну стратегію побудови суспільства.
Філософська праця «Свята Україна» написана у 1974-1976 роках, у той час, коли письменник був виключений зі Спілки письменників України. Цей твір Олесь Бердник називав «найкращою піснею свого життя», про що відверто заявляв навіть на допитах під час слідства у справі Української Гельсінської групи, де ідея Української Духовної Республіки проходила як доказ «особливо небезпечного державного злочину».
16 грудня 1989 року в залі Спілки письменників України була проголошена громадська організація «Українська Духовна Республіка», в основу статуту якої покладені ідеї Святої України. У липні 1990 року був проведений Перший Собор Духовної України у Коломиї (за підрахунками він зібрав більше 300 тисяч людей!).

*
«Ми — Українці — стверджуємо: Нація, Народ — це неповторний живий дух Буття, який дає кожній індивідуальності проявити свою суть в слові, мислі, дії, почутті, любові, в подвигу, в пізнанні, в духові всеохоплення».
Олесь Бердник. «Свята Україна».

*

На виставці будуть представлені раритетні документи, рукописи, чернетки творів Олеся Бердника, фото та артефакти з сімейного архіву, особисті речі письменника, прижиттєві видання книг, листи, мистецькі твори, створені в таборах особливого режиму та оригінальний живопис Олеся Бердника 60-80-х років.

На виставці буде представлена мультимедійна програма, а також відбудуться мистецько-літературні заходи, присвячені особистості письменника-мислителя.

Адреса: вул. Лаврська 9, корпус 9, м. Київ
Телефон: +38 (044) 280-79-76
Сайт: www.facebook.com/Books.and. Printing. Museum


вгору