Розмістити подію →
‹ 
 ›
Сьогодні 21 лютого 2024 року
Мій дім Україна
Інформаційний портал про суспільні та культурні події в Україні
Свята та розвагиКиївська обл., с. Копачів

Київщина прийматиме міжнародні змагання з кінних бойових мистецтв

2–3 листопада 2019

Звіт про подію

2-3 листопада 2019 року в Древньому Києві Князівства Київська Русь («Парк Київська Русь») відбувся Міжнародний чемпіонат з верхової стрільби з лука «Скіфи».
Захід пройшов у рамках Міжнародного фестивалю кінних бойових мистецтв, що вже сьомий рік поспіль знайомить українців та гостей нашої країни з дивовижним світом кінних бойових мистецтв. Організатором змагань виступила Всеукраїнська Федерація верхової стрільби з лука.
В Чемпіонаті взяли участь кращі кінні лучники з Австрії, Канади, Польщі, Туреччини, України та Фінляндії.
Урочисте відкриття Міжнародного фестивалю кінних бойових мистецтв «Скіфи» відбулося 2 листопада. Спортсменів і гостей Фестивалю урочисто привітав Великий князь Київський Володимир Янченко, який до речі, не тільки взяв участь у змаганнях, а й провів для відвідувачів Древнього Києва майстер-клас з верхової стрільби з лука.
Протягом двох днів спортсмени-віртуози вражали глядачів своєю майстерністю, що на межі спорту і мистецтва. Важко навіть уявити як це: вправно керувати конем на повному скаку в галопі, та водночас, затамувавши подих на мить, між ударами копит, влучати в ціль!
Видовищності додавало й те, що всі спортсмени були вдягнені в історичні костюми країни, яку вони представляли, що було передбачено правилами Чемпіонату.
Змагання кінних лучників проходили в казахському та в трьох древньокиївських стилях.
В казахському стилі спортсмени стріляли по трьох мішенях круглої форми (золота, срібна та бронзова) по прямому треку. В древньокиївських стилях вершники мали рухаючись по колу влучити в п’ять та в дев’ять мішеней, та по прямій – в сім мішеней за заїзд. Крім того в суботу, 2 листопада, відбулись змагання в унікальному форматі, який проходить лише в Україні, – «Нічний кінний лучник».
Особливість Чемпіонату, що відрізняє його від подібних заходів, які проводяться в інших країнах світу, в тому, що в змаганнях були задіяні унікальні коні рідкісних історичних порід, зібраних з усього світу в Княжій стайні. Ці породи були виведені багато століть тому, а деяким нараховується більше тисячі років.
Відвідувачі Чемпіонату, завітавши до Древнього Києва відчули себе повноправними жителями справжнього середньовічного міста. Гості гуляли стародавніми вуличками, оглядаючи шедеври дерев’яного зодчества, відвідували музеї та експозиції. Також відвідувачі змогли постріляти з лука та покидати ножі в середньовічному тирі, викарбувати монету «на щастя» на Княжому монетному дворі, пролетіти на канатному спуску над Лісовим озером, приміряти костюми часів Київської Русі та обрати оригінальні сувеніри ручної роботу на ярмарку майстрів.
Скуштувати середньовічних напоїв та страв, приготованих на відкритому вогні, можна було в автентичній Княжій корчмі та в альтанках.
В неділю, 3 листопада, відбулось урочисте нагородження переможців змагань.
Отже, представляємо переможців Міжнародного чемпіонату з верхової стрільби з лука «Скіфи» в стилях:
• Древньокиївський 1 – Алперен Алкан (Alperen Alkan), Туреччина
• Древньокиївський 2 - Анна Соколска (Anna Sokólska), Польща
• Древньокиївський 3 – Ян Помаски (Jan Pomaski), Польща
• Казахський – Анна Соколска (Anna Sokólska), Польща
• Нічний кінний лучник - Владислав Свічков , Україна
А також маємо честь оголосити переможців Чемпіонату:
1 місце - Ян Помаски (Jan Pomaski), Польща
2 місце - Алперен Алкан (Alperen Alkan), Туреччина
3 місце - Анна Соколска (Anna Sokólska), Польща
Щиро вітаємо переможців та всіх учасників Чемпіонату і бажаємо їм нових досягнень та призових місць у змаганнях.
Цьогорічні змагання з верхової стрільби з лука завершились. Але для тих, хто цікавиться історією середньовіччя, культурою та традиціями нашої країни, Древній Київ підготував інші заходи, що цікаві як дорослим, так і дітям.
Щовихідних у Князівстві на відвідувачів чекає знайомство з історією Київської Русі в справжньому, живому середньовічному місті. А також традиційні зимові свята та новорічні заходи, безліч стародавніх слов’янських розваг, музеї та експозиції, прогулянки на конях, смачні страви з вогнищ, майстер-класи з народних ремесел та екстремальні атракціони.
Для тих, хто бажає долучитися до живої історії нашої землі, нагадуємо, що в Древньому Києві відроджуються традиційні для України стародавні кінні бойові мистецтва: гарцювання і верхова стрільба з лука.
Тут відкрита школа кінних лучників, заняття в якій проводять досвідчені інструктори - спортсмени Всеукраїнської федерації верхової стрільби з лука. Стати її учнем дуже просто: потрібно звернутися до організаторів в Древньому Києві або зв'язатися по тел. (044) 461-99-37. І вже на першому занятті можна навчитися керувати конем і влучно стріляти з лука.
Запишіться до школи кінних лучників та долучайтеся до бойових традиції наших пращурів. І, можливо, ваше ім’я буде серед переможців наступного Міжнародного Чемпіонату з верхової стрільби з лука «Скіфи», що пройде в Древньому Києві в червні 2020 року.
Детальніше: www.parkkyivrus.com

Анонс події

Київщина прийматиме міжнародні змагання з кінних бойових мистецтв

2 і 3 листопада Древній Київ Князівства Київська Русь («Парк Київська Русь») запрошує всіх на грандіозну подію осені – Міжнародний фестиваль кінних бойових мистецтв «Скіфи». До Древнього Києва з'їдуться кращі кінні лучники з Європи та Азії, щоб позмагатися в захоплюючому мистецтві стрільби з лука верхи на коні. Також на гостей чекають прогулянки на конях, смачні страви з багаття, ігри та забави, канатний спуск, музеї та можливість ночівлі.
«Парк Київська Русь» – це один з найбільших історико-культурних комплексів Європи, який не має аналогів у всьому світі. Тут на основі наукових знань НАН України відтворюється Київ V-ХIII століть в його натуральному розмірі, в масштабі 1: 1.
Гостей Фестивалю «Скіфи» чекає насичена програма: це і кінно-трюкові виступи, і змагання та показові виступи з володіння древніми бойовими мистецтвами, й інтерактиви з відвідувачами та ще багато цікавого.
Ключовою подією Фестивалю стане міжнародний турнір кінних лучників. Досвідчені спортсмени-віртуози з різних країн змагатимуться у влучності стрільби з традиційного (історичного) лука верхи на коні на повному скаку. Це неймовірно складне завдання для учасників змагань, та в той же час, азартне і захоплююче видовище для глядачів. Змагання кінних лучників будуть проходити в двох стилях: казахському та древньокиївському. В першому стилі спортсмени стріляють в круглої форми мішені (золоту, срібну та бронзову) по прямому треку. В дреньокиївському стилі вершники стріляють по колу в чотири мішені та по прямій в одну мішень за заїзд. В суботу, 2 листопада, буде проводитися ще й додатковий захоплюючий формат, який проходить лише в Україні, – «Нічний кінний лучник».
Також гості Князівства побачать показові виступи акторів-каскадерів кінно-трюкового театру Древнього Києва з віртуозного володіння різними видами середньовічної зброї: мечами, списами, сулицями. Крім того вершники та їхні вірні чотириногі друзі продемонструють елементи бойової джигітовки: різні трюки, які зараз використовуються в показових виступах, а в минулому допомагали в битві або рятували життя в бою.
Спортсмени та актори-каскадери будуть виступати в тандемі з унікальними кіньми історичних порід, зібраними з усього світу в Княжій стайні. Деяких з цих коней в Україні більше ніде не побачити, адже їх було привезено в нашу країну в єдиному екземплярі. Коней можна буде погладити, сфотографуватися з ними, покататися верхи або в екіпажі.
Гості Князівства будуть не просто глядачами на фестивалі, а зможуть стати активними учасниками дійства, взявши участь у веселих та цікавих іграх і конкурсах, слов'янських забавах, запальних хороводах і танцювальних флеш-мобах.
Кульмінацією фестивальної програми стане стрільба з величезного метального знаряддя, требушету, палаючими ядрами.
Гості Древнього Києва відчують себе повноправними жителями середньовічного міста. Відвідувачі зможуть прогулятися стародавніми вуличками, оглянути шедеври дерев’яного зодчества, відвідати музеї та експозиції. Відвідувачі зможуть постріляти з лука та покидати ножі в середньовічному тирі, пролетіти на канатному спуску над Лісовим озером, відвідати майстер-класи з гончарства, приміряти костюми часів Київської Русі. Дітки зможуть розважитися в яскравому мотузковому кубі-лабіринті «Мишоловка» та пострибати на батуті.
Скуштувати середньовічних напоїв та страв, приготованих на вогнищі, можна в автентичній Княжій корчмі та в альтанках.
А для тих, хто вирішить продовжити відпочинок ще на день, є можливість залишитися на нічліг в будинку готельного типу «4 кімнати» та хостелі, попередньо забронювавши місця.
Древній Київ відкривається о 10:00. Програма розпочнеться о 13:30 і триватиме в суботу 2 листопада до 21:00, в неділю 3 листопада - до 19:00.
Ціна квитка: повний квиток для дорослого - 250 грн., для пенсіонерів та студентів - 150 грн., для дітей шкільного віку - 80 грн., дошкільнятам - безкоштовно.
Древній Київ в Князівстві Київська Русь розташований недалеко від Києва сучасного - всього в 45 хвилинах їзди - в Київській області, Обухівському районі, с. Копачів. Маршрутки курсують з Києва від ст. м. «Видубичі» (вихід з метро в бік супермаркету «Фуршет») відповідно до розкладу на сайті
Детальна інформація: www.parkkyivrus.com

Хто: «Парк Київська Русь», розважально-історичний комплекс

Де: «Парк Київська Русь», розважально-історичний комплекс

Коли: Парк відкривається о 10:00. Початок розважальної програми о 13:30

Адреса: с. Копачів, Обухівський р-н, Київська обл.
Телефон: +38 (044) 461-99-37, +38 (050) 385-20-35
Сайт: www.parkkyivrus.com
Ел. пошта: info@parkkyivrus.comвгору