Розмістити подію →
Сьогодні 23 березня 2023 року
Мій дім Україна
Інформаційний портал про суспільні та культурні події в Україні

Звіт про подію буде тут…

МузеїКиївська обл., Київ

The Ukrainian Canadians: Україноканадці

13 лютого – 13 березня 2019
The Ukrainian Canadians: Україноканадці

З 13.02.19 у Музеї української діаспори діятиме виставковий проект «The Ukrainian Canadians: Україноканадці”.

Цей проект – перша спроба представити у музейному просторі різні сторони життя української діаспори, історію її становлення і розвитку: від перших поселенців кінця 19 ст. і до сучасних відомих діячів-україноканадців – науковців, політиків, письменників, громадських діячів. Широкому загалу будуть доступні для огляду унікальні видання найстаріших українських видавництв у Канаді, а також архівні документи, фото, особисті речі та відзнаки останнього Президента УНР в екзилі Миколи Плав’юка, політика, канцлера Альбертського університету Петра Саварина, відомої письменниці та громадської діячки Лесі Храпливої-Щур, фізика та громадського діяча Олега Кандиби та ін. Мистецька спадщина представлена творами видатних митців-україноканадців - В.Курилика, Л.Молодожанина, В.Доброліжа, які отримали визнання у Канаді та відомі за її межами. У експозиції знайшло своє відображення політичне життя, у якому канадці українського походження завжди відігравали важливу роль, та потужна діяльність українознавчих наукових інституцій, які відіграли безпрецедентну роль у збереженні та підтримці інтелектуальної української традиції у той час, коли в УРСР національна історія та культура були під ідеологічним тиском. Особлива увага приділена темі канадського Пласту, а також видатним досягненням канадців українського походження у “головному” канадському виді спорту – хокеї.

“Для нас є надзвичайно цікавим і цінним унікальний досвід виживання і розвитку українців – культурного, інституційного - поза межами материнської землі. Вражають долі та біографії героїв нашої виставки - і відомих, і безіменних, їхній внесок не лише у розбудову Канади, але й у “збереження української субстанції у світі”, як колись сказав видатний науковець, політик, канцлер Альбертського університету Петро Саварин. Сподіваємося, що наш музейний виставковий проект спонукатиме до осмислення тієї особливої ролі, яку зараз відіграє українська діаспора у Канаді та світове українство взагалі,” - говорить кураторка проекту, провідний науковий співробітник Музею української діаспори, мистецтвознавець, кандидат філологічних наук Наталя Білоус.

Виставковий проект “The Ukrainian Canadians: Україноканадці” реалізується за підтримки Посольства Канади в Україні.
Партнери проекту – Національний художній музей України, Національний музей Тараса Шевченка, ГО “Історична правда”, Музей-архів преси, Бібліотека імені Олега Ольжича, Відділ текстології та рукописних фондів Інституту літератури НАНУ, Національний університет “Острозька академія”, CanSchool, Braty design.

Виставковий проект “The Ukrainian Canadians: Україноканадці” триватиме з 13 лютого 2019 року по 12 травня 2019 року в Музеї української діаспори за адресою Київ, вул. Московська 40 б. Вартість квитка – 50 грн (пільговий – 25 грн)
Телефон для довідок (044)2806418
Контакти для преси: (067) 2345107, Наталя Білоус

Адреса: вул. Московська, 40-б, Київ
Телефон: +38(044)280-64-18
Ел. пошта: museum.diaspora@gmail.com


вгору