Розмістити подію →
Сьогодні 17 вересня 2021 року
Мій дім Україна
Інформаційний портал про суспільні та культурні події в Україні

Звіт про подію буде тут…

МузеїКиївська обл., Київ

Кінопоетика Майї Дерен. Деталь, рух, абрис

17–31 жовтня 2020
Кінопоетика Майї Дерен. Деталь, рух, абрис

Деталі тіла, крупний план уповільнених рухів, переміна світла і тіней, символічність предметів: мистецьку реальність фільмів Майї Дерен часто називають поетичною психодрамою. Сама ж Майя Дерен Метод писала про свій метод як про свідому маніпуляцію художньою реальністю задля створення бажаного ефекту. У своїй “Study of Choreography for Camera” вона експериментує упродовж двох з половиною хвилин із тілом танцівника на природі, у кімнаті, у просторі музейної експозиції, у «The Very Eye of Night» поміщає п’ять танцівників у зоряне небо, а в «Meshes of the Afternoon» розповідає – так, безсюжетну історію жіночої бентежності у стосунках із собою, чоловіком, власними снами… Усіх зацікавлених у кіно, хореографії, сюрреалізмі та пошуку способу їх поєднання ми запрошуємо на третю подію проекту «Артисти діаспори. Згадати й відтворити».
Подія відбуватиметься у два етапи, однак відвідати Ви можете як обидва заходи одночасно, так і кожен окремо.
1й етап: Перегляд короткометражних фільмів Майї Дерен, обговорення та аналіз її творчого методу.
17.10. 16:00-18:00
2й етап: Міні-воркшоп з відеозйомки руху (ведуча – операторка Зоя Лактіонова), обговорення.
31.10. 16:00-18:00
На другий етап події бажано мати із собою смартфон або будь-яку камеру/фотоапарат, який знімає.
Обидва заходи передбачають тематичний напій
Вартість участі – 150 грн. Обов`язковою є реєстрація та передоплата у розмірі 50 грн. за лінком: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc4K9S-PdSA8T0EFqM9_HRMPYf_zrsDVoob0pUBKyq78ENUQw/viewform?usp=pp_url

Кількість учасників обмежена: 10 осіб. Участь у заході передбачає дотримання карантинних норм (наявність захисної маски та дотримання соціальної дистанції).

Майя Дерен: хореограф, режисерка і акторка незалежного кіно, авторка теорій про мистецтво авангарду (29 квітня 1917, Київ – 13 жовтня 1961, Нью-Йорк). Перша лауреатка премія Ґуґґенгайма за творчу працю в кіно (1947), засновниця Фундації творчого кіно з метою підтримки незалежних режисерів. Займалася етнографією, вивчала вудуїстські ритуали на о. Гаїті. Дерен підтримувала дешеве кіно та прагнула шукати кінематографічної красномовності стриманими засобами виразності. Є авторкою 12ти фільмів, більшість з них – короткометражні. У 2015 р один із її головних фільмів «Полуденні тенета» ВВС включили до топ-100 головних американських фільмів.
Зоя Лактіонова: Навчалася в документальній майстерні "The Sergey Bukovsky Film Program" (Україна), приймала участь у воркшопах міжнародних кінофестивалів Ji.Hlava Academy (Чехія), Documentary Storytelling with personal voice (Moldova). Операторка та режисерка документальних короткометражних фільмів "Діорама" (2018), "Маяк" 2020, "Територія пустих вікон" 2020. Операторка "Ukraïner. The Movie" (2019), співоператорка проекту танцфільму «Архітектіло».

Адреса: вул. Московська, 40-б, Київ
Телефон: +38063659819
Сайт: www.facebook.com/events/3850956531598478
Ел. пошта: museum.diaspora@gmail.com


вгору