Розмістити подію →
Сьогодні 8 лютого 2023 року
Мій дім Україна
Інформаційний портал про суспільні та культурні події в Україні

Звіт про подію буде тут…

МузеїКиївська обл., Київ

Презентація альбому «Катерина Кричевська-Росандіч. Дороги. Straßen. Roads»

12 жовтня 2021
Презентація альбому «Катерина Кричевська-Росандіч. Дороги. Straßen. Roads»

12 жовтня о 16.00 в Національному музеї «Київська картинна галерея» відбудеться презентація альбому «Катерина Кричевська-Росандіч. Дороги. Straßen. Roads». Цей альбом – перше масштабне видання про мисткиню й меценатку Катерину Кричевську-Росандіч з нагоди її 95-річного ювілею. Увазі читача представлено ґрунтовне дослідження життєвого шляху художниці й широку ретроспективу її творчості.
До альбому «Катерина Кричевська-Росандіч. Дороги. Straßen. Roads» увійшли близько 300 робіт й численні архівні світлини мисткині з колекцій Музею української діаспори, Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського, Сумського обласного художнього музею імені Никанора Онацького, Лебединського міського художнього музею імені Б. К. Руднєва, Музею мистецької родини Кричевських в Опішні, Шевченківського національного заповідника в Каневі та Українського музею в Нью-Йорку. Видання також містить вибрані твори художниці з українських й американських приватних колекцій.
Окрім акварелей та олійних робіт різних періодів творчості Кричевської, альбом містить зразки її тиражної графіки та скетчі. Окремої уваги заслуговують документальні нариси про життя й творчість художниці авторства українських науковців і представників творчого оточення родини Кричевських, а також уперше надруковані фрагменти особистого щоденника та нотатки мисткині.
Альбом «Катерина Кричевська-Росандіч. Дороги. Straßen. Roads» узагальнює здобутки однойменного міжмузейного ювілейного проєкту, створеного Музеєм української діаспори спільно з Міжнародним благодійним фондом світових українців «Діаспора» та Національним музеєм «Київська картинна галерея» за підтримки Українського культурного фонду. Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою авторів.
12 жовтня під час презентації відвідувачі матимуть унікальну нагоду поспілкуватися з авторами проєкту, переглянути виставку «Катерина Кричевська-Росандіч. Дороги. Straßen. Roads», яка триває в Київській картинній галереї, а також безкоштовно отримати примірники альбому. Замовити видання можна за посиланням: https://forms.gle/ztQydfC7Aqg9Q3bz7.
Вхід на презентацію за умови попередньої реєстрації у ґугл-формі – вільний. Адреса проведення: Національний музей «Київська картинна галерея», вул. Терещенківська, 9. Тел. для довідок: 0442997080.

Хто: Музей української діаспори

Де: Національний музей "Київська картинна галерея"

Коли: 12 жовтня, 16.00-17.00

Адреса: Київ, вул. Терещенківська, 9
Телефон: 0442997080
Ел. пошта: museum.diaspora@gmail.com


вгору