Розмістити подію →
Сьогодні 26 жовтня 2021 року
Мій дім Україна
Інформаційний портал про суспільні та культурні події в Україні

Звіт про подію буде тут…

КонцертиКиївська обл., Київ

Виставка "Котляревський і сучукрліт"

13 лютого – 12 березня 2020
Виставка "Котляревський і сучукрліт"

13 лютого 2020 року о 17:00 Музеї книги і друкарства України відбудеться відкриття виставки «Котляревський і сучукрліт».

Минулорічний 250-річний ювілей Івана Котляревського змусив замислитися, чи так уже добре ми знаємо цього автора, творчість якого вивчається у школі. Як і про інших класиків, про нього говорять здебільшого офіційно як про «зачинателя» та хрестоматійного «батька» нової української літератури, однак чи є він близьким сучасним українцям?

Про те, як традиція Івана Котляревського вплинула на літературний процес наступних століть, чому його тексти актуальні й у нинішній суспільно-політичній ситуації, а також про строкатий світ «сучукрліту» (сучасної української літератури) будемо міркувати під час виставки в Музеї книги і друкарства.
На виставці гості побачать різні «Енеїди»: латиномовне видання тексту Вергілія, видання поеми Івана Котляревського 1798 і 1842 років; «Енеїду» з ілюстраціями Анатолія Базилевича, що використані також у дизайні виставкового простору. Таємничий лабіринт проведе відвідувачів сюжетами про війну, кохання та альтернативну історію.
Ви дізнаєтеся, як традиція бурлеску і травестії виявилася у творчості представників літературного угруповання Бу-Ба-Бу (зокрема Юрія Андруховича й Олександра Ірванця), п’єсах Леся Подерв’янського, а також у віршах сучасних поетів, що пишуть на соціальну тематику; які зв’язки можна встановити між образами жінок у творчості класика та сучасних українських авторок; як сміх допомагає вижити в екстремальних воєнних умовах та стає потужною зброєю проти ворога (на прикладі теперішньої літератури про війну).
В експозиції можна буде переглянути відеозаписи, пов’язані із творчістю Івана Котляревського, зокрема мистецький проєкт Юрія Андруховича «Безкінечна подорож, або Енеїда», анімаційні фільми за темою. Мандрівка лабіринтом не обійдеться без сюрпризів, а ще там є багато місць для фотографування та селфі!

Під час роботи виставки в експозиційному просторі відбудуться тематичні заходи:
20 лютого о 18.00 лекція Ростислава Семківа «“Енеїда” Котляревського: від жарту до шедевру
27 лютого о 18.00 творча зустріч із Олександром Ірванцем.
1 березня о 16.00 творча зустріч із письменницею Тамарою Горіха Зерня, авторкою роману «Доця»
6 березня творча зустріч із Владиславом Івченком. Сучасна війна в письменницькій оптиці (романи «2014», «Третій фронт», «Ноги»)
12 березня від 16.00 до 19.00 флешмоб «Читаємо “Енеїду” у музеї разом!»

Вхід на відкриття – вільний, у інші дні – за квитками музею.

Чекаємо на вас щодня, крім понеділка, з 10:00 до 17:00
за адресою: вул. Лаврська 9, корпус 9 (на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника)


Контакти для отримання інформації про проєкт:
(044) 280-22-10, 280-79-76

Адреса: вул. Лаврська 9, корпус 9, м. Київ
Телефон: +38 (044) 280-79-76
Сайт: www.facebook.com/Books.and. Printing. Museum


вгору