Національна наукова медична бібліотека України
Державна наукова медична бібліотека була створена з метою забезпечення мережі медичних установ і наукових закладів необхідною науковою літературою згідно з наказом Народного Комісаріату охорони здоров’я УРСР за № 128 «а» від 6 листопада 1930 р. на базі фондів бібліотеки Київського медичного інституту та Київського інституту удосконалення лікарів. В 2000 році ДНМБ святкувала своє 70-річчя.
У грудні 1969 року Національна наукова медична бібліотека одержала будинок по вул. Льва Толстого, 7, що на початку століття належав одному з цукрозаводчиків-мільйонерів, засновникові «Товариства братів Терещенків», Олександру Ніколовичу Терещенку. З грудня 1971 року відкрилась нова сторінка в діяльності бібліотеки.
Ресурсна база Національної наукової медичної бібліотеки — найбільша в країні система фондів літератури медико-біологічного спрямування, яка нараховує 1,5 млн. примірників багатьма мовами світу на традиційних та нетрадиційних носіях інформації.
Бібліотека отримує всі українські видання відповідної тематики, в тому числі обов’язковий примірник авторефератів дисертацій, які захищені в Україні, а з 2005 р. — примірник електронних версій періодичних видань та матеріалів наукових заходів медичної тематики, які проводяться в Україні.
З 1969 р. у національній науковій медичній бібліотеці функціонує єдиний в Україні галузевий фонд патентної та нормативно-технічної документації, який нараховує понад 200 000 документів. Бібліотека має унікальний фонд рідкісних та раритетних видань ХVІ-ХVІII ст. Серед книжкових пам’яток друкованого слова та писемності — твори медиків античного світу, епохи Відродження та Просвітництва (Гіппократа, Авіценни, Везалія, Гарвея та ін.), колекції з власних бібліотек видатних вітчизняних медиків.
Окрасою найбільшої національної медичної книгозбірні є фонд «Медичної україніки» — літератури з автографами та дарчими написами, формування якого здійснюється в рамках довгострокової програми «Медична україніка як складова частина документальної пам’яті України», що передбачає вивчення документальних ресурсів галузі в історичному аспекті.
Пошуковий апарат Національної наукової медичної бібліотеки — це система традиційних бібліотечних каталогів та картотек, фонд інформаційних та бібліографічних видань, який становить майже 100 000 примірників. У 1993 р. в Бібліотеці започатковано створення електронного каталога, онлайновий доступ до якого забезпечується з 2002 р.
Щорічно книгозбірня обслуговує понад 70 000 користувачів. Значна увага приділяється пріоритетному інформаційному забезпечення актуальних напрямів медицини відповідно до міжгалузевої комплексної програми «Здоров’я нації на 2002–2011 рр.» та інших державних програм з різних напрямів охорони здоров’я. Забезпечується онлайновий доступ до світових джерел інформації, у тому числі до 1 500 повнотекстових електронних журналів.
Національна наукова медична бібліотека України видає серію анотованих покажчиків «На допомогу практикуючому лікарю» з основних медичних спеціальностей (з 1971 р.), галузеві бібліографічні покажчики поточного та ретроспективного характеру. Одним із напрямів науково-дослідної діяльності книгозбірні є створення медичної біографістики. У 1997 р. національною науковою медичною бібліотекою започатковано видання біобібліографічних словників «Медицина в Україні».
Адреса: вул. Льва Толстого, 7, Київ
Телефон: +380 (44) 289-82-35
Сайт: www.library.gov.ua
Ел. пошта: medlib@library.gov.ua