Виставка «Солом’яне диво»

3–28 грудня 12-00-18-00, на вхід до 17–00.
Вихідний — неділя, понеділок.
КП «Київський міський Будинок природи»
вул. Рогнідинська, 3 (ст. метро «Палац спорту»)
Запрошуємо на виставку картин та виробів соломоплетіння учасниці чисельних міжнародних виставок та фестивалів соломкарства членкині Національної Спілки майстрів народного мистецтва України Павленко Раїси Анатоліївни та її учнів — вихованців народної студії «Сонячне перевесло».
Соломоплетіння має глибокі історичні корені. Адже з прадавніх часів весь український хліборобський рік був підпорядкований віками набутими традиціями, згідно з якими селяни виготовляли багато оберегів з соломи. Такими був сніп як символ достатку та образне втілення космічного поля. Його зображення донесла до нас трипільська кераміка. Виробами з соломи прикрашали на Різдво вікна у хатах — переважно це були ромби та хрестики, в які майстерно вплітали різні символи та магічні знаки. Такі прикраси створювали святковий настрій. Традиція прикрашати вікна виробами з соломи збереглася до нашого часу. Та й сучасні модниці досі цінують вишукані капелюшки, сплетені з соломи, або екологічні солом’яні торбинки. Люди залюбки прикрашають свої сучасні оселі майстерно виконаними витонченими картинами з соломи.
Соломоплетіння потребує ретельної уваги і роботи обох рук і пальців, тобто в цю ручну працю активно включаються обидві півкулі мозку. Науковці довели, що саме така моторика, яка пов’язана з соломоплетінням, попереджає розвиток артритів і поліартритів кінцівок; вона корисно впливає на людський мозок, його розвиток, тим самим попереджаючи психічні розлади і старечу деменцію. Тож можна впевнено сказати, що той, хто займається соломоплетінням, позбавляє себе від цих хвороб.
Ціна 20–30 грн.
Сторінка заходу у Фейсбук