Розмістити подію →
Сьогодні 19 січня 2021 року
Мій дім Україна
Інформаційний портал про суспільні та культурні події в Україні

Рецензія на комікс всесвіту MARVEL "Таємне вторгнення"

 
Рецензія на комікс всесвіту MARVEL "Таємне вторгнення"

Видавництво MAL'OPUS не припиняє занурювати україномовного читача у глибини всесвіту Marvel. Не так давно презентувавши культовий для всесвіту комікс "Громадянська війна", уже вийшло певного роду серійне продовження у вигляді кросовера "Таємне Вторгнення".

Після подій "Громадянської війни", світ супергероїв зазнав неминучих змін. Супергерої з головних борців зі злом, змушені перекваліфікуватись в політиків та об'єднуватись у власні союзи, клани та товариства. "Месники", "Нові Месники", "Таємні Месники", "Юні Месники", "Ініціатива", "Громовержці" та навіть злочинний синдикат Червоного Каптура — всі супергерої й суперзлодюги воюють між собою за власні потреби. В той час Імперія Скруллів, яка вже встигла про...рати всі полімери, вирішує захопити Землю. При чому захопити її в хитромудрий спосіб — не просто перетворитись в супергероїв, а й заслати низку диверсантів і подвійних агентів в середовище надлюдей. Звичайний же охлос активно обробляє методами інформаційної війни та пропаганди. Все звісно добром не закінчується, а завершується добротною глобальною бійкою пронизаною та підперезаною атмосферою загальної недовіри одне до одного. Не то щоб довіра була сильною після Громадянської війни, а тут ще й Скрулли ситуацію згустили.


Фінал коміксу на стільки неочікуваний, що його варто проспойлерити, тому, якщо ви банили людей, що писали про "Гру Престолів" у соцмережах, то прогорніть на абзац вниз. Головним переможцем у протидії Вторгненню став Норман Осборн. Йому ще й згодом довірять керівництво новою організацією, створеною замість ЩИТа. При чому логіка була чудова: так він відомий психопат, але ж ми побачили його у фіналі битви, тож даймо йому максимальну кількість повноважень. (Правда, схоже на вибори в одній країні).

До самого сюжету є хіба лише одне критичне зауваження. Для чого було вносити теологічну ідею в комікси, про те, що вторгнення скруллів — це воля Бога. З розвитком сюжету ідея не розвивається і взагалі не зовсім зрозуміло до чого тут трансцендентна сутність.

Взагалі складається враження, що Браян Бендіс коли створював комікс або взагалі не парився над сюжетом, взявши класичну тему інопланетного вторгнення і натулив туди героїв усіх мастей і рівнів впізнаваності. Або ж дуже старався поєднати всі сюжетні хитросплетіння попередніх історій всесвіту в одну лінійку і врешті-решт втомився, спустивши історію до старої-доброї бійні в центрі Нью-Йорка.


Якщо повертатись до українського видання коміксу, то MAL'OPUS уже після "Старого Лоґана" та "Громадянської війни" зарекомендував себе в українській коміксосфері, як амбасадор якісного видавництва всесвіту Marvel. Переклад Андрія Сербовця так і рясніє шикарними запозиченнями з розмовної мови та не грубою лайкою, що емоційно підсилює і так напружений сюжет коміксу. Ономатопея розливається по коміксу міріадою різноманітних звуків, найбільш цікавим для мене був звук рушниці Ніка Ф'юрі - "Карабум".

Оформлення коміксу, якби бюрократично це не звучало, виконано у високій якості. Тверда палітурка з покриттям soft touch і вибірковим лакуванням. Сторінки, які взагалі ні разу не склеюються. Додаток з низкою альтернативних обкладинок та постерів. Окремо можна виділити обкладинку коміксу, яку після релізу деякі фани коміксів охрестили "спойлерною". Хоча насправді спойлерів у обкладинці не більше, ніж у назві коміксу.


"Таємне Вторгнення" - це черговий якісна адаптація марвелівського всесвіту для україномовного читача. Історія про скрулльську інтервенцію сповнену недовірою Землю є цікавою, як і з точки зору майбутнього розвитку всесвіту, так і можливості проводити паралелі з реальними політичними подіями, як в США, так і далеко за її межами.

Джерело: prm.ua

Дивіться також


вгору