Розмістити подію →
Сьогодні 22 вересня 2021 року
Мій дім Україна
Інформаційний портал про суспільні та культурні події в Україні

Чим загрожує хронічне недосипання: вчені б’ють на сполох

 
Чим загрожує хронічне недосипання: вчені б’ють на сполох

У людей, які мало сплять, знижується рівень трьох фізіологічних регуляторів у крові. А ці компоненти відіграють важливу роль у справі підтримання здоров'я судин.

Дослідження показало, що люди, які витрачають на сон менше 7 годин на день, мають вищий ризик інфарктів, а також інших хвороб серця й судин. Невисока тривалість сну знижує у крові рівень трьох фізіологічних регуляторів або мікроРНК, які впливають на вираженість генів і відіграють дуже важливу роль у справі збереження судинного здоров’я. Про це повідомляє Народна Правда з посиланням на MedikForum.

Автори дослідження взяли аналізи крові у невеликої групи здорових чоловіків і жінок віком від 44 до 62 років. Всі вони детально відповідали на запитання про якість сну і його тривалість. Половина добровольців витрачала на сон від 7 до 8,5 годин щоночі, а друга половина – не більш 5-6,8 годин. Учені виміряли вираженість 9 мікроРНК (miR), які раніше були пов’язані із запальними процесами, функціоналом імунної системи або здоров’ям судин.

З’ясувалося, що чим менша тривалість сну у людини, тим нижчий рівень циркулюючих в крові miR-125A, miR-126 miR-146a. Ці показники в групі людей, які спали менше за інших, були знижені на 40-60%. А от у тих, хто спав не менше 7 годин, вони залишалися в нормі, забезпечуючи додатковий захист від серцево-судинних хвороб.

Нагадаємо, раніше вчені розповіли, чим загрожує хронічне недосипання. Воно робить нас дратівливими і неуважними, але крім цього воно негативно впливає на сексуальне життя і пам’ять, стан здоров’я і зовнішній вигляд.

Більшість з нас думає про безсоння як про нічну проблему, але насправді це проблема, яка зачіпає організм 24 години на добу. З безсонням мозок подібний до вимикача світла, який застряє в положенні “увімкнено”.

Також раніше вчені прийшли до дивного висновку – вилікувати людину від впливу депресії можна за допомогою позбавлення її сну, частково або повністю.


Джерело: narodna-pravda.ua

Дивіться також


вгору