Розмістити подію →
Сьогодні 22 вересня 2021 року
Мій дім Україна
Інформаційний портал про суспільні та культурні події в Україні

Високий ріст робить людину схильною до смертельно небезпечної аритмії

 
Високий ріст робить людину схильною до смертельно небезпечної аритмії

Ріст вище 170 сантиметрів впливає на схильність до розвитку смертельно небезпечного порушення – миготливої аритмії або фібриляції передсердь. Кожен додатковий дюйм (2,54 сантиметра) збільшує її ризик на 3%, встановили вчені з США.

Високі люди в більшій мірі схильні до нерегулярного серцебиття, заявили дослідники з Пенсільванського університету. Вони рекомендують власникам високого зросту регулярно обстежуватися у кардіологів, щоб виключити у себе миготливу аритмію.

При миготливій аритмії порушуються електричні імпульси, які керують насосною функцією серця, у якого в результаті змінюється активність передсердь. Ці зміни призводять до аномального серцевого ритму: серце б’ється нерегулярно, періодично швидко і в деяких областях передсердь починає накопичуватися кров. Так можуть утворюватися згустки крові, які потім надходять в мозок з кровотоком, погрожуючи людині розвитком інсульту. Ризик інсульту при наявності миготливої аритмії підвищується в п’ять разів. При цьому люди, які страждають нею, часто не відчувають, що їх серце б’ється нерегулярно.

Довгий час вважалося, що основними факторами ризику миготливої аритмії є вік і високий артеріальний тиск. Однак нове дослідження виявило зв’язок між нерегулярним серцебиттям і генетичними варіантами, відповідальними за зріст людини.

Фахівцями були проаналізовані зразки ДНК 1,2 мільйонів осіб. Цей аналіз показав: при рості, що перевищує планку в 170 сантиметрів, ризик фібриляції передсердь збільшується на 3 відсотки з кожними 2,54 сантиметрами.


Джерело: ukrhealth.net

Дивіться також


вгору