Розмістити подію →
‹ 
 ›
Сьогодні 4 грудня 2022 року
Мій дім Україна
Інформаційний портал про суспільні та культурні події в Україні

Українці отримають податкову знижку за витрати на навчання

 
Українці отримають податкову знижку за витрати на навчання

З 1 січня 2019 року українці, які сплачували за навчання, матимуть право отримати податкову знижку.

Так, Податковим кодексом України включено до податкової знижки суму коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

Раніше ПДУ враховував лише суму коштів, сплачених за здобуття середньої професійної або вищої освіти. Тепер враховуються всі навчальні заклади в Україні, у тому числі дошкільні.

Для отримання знижки, платники податку повинні подати річну податкову декларацію. Декларація подається до 31 грудня наступного звітного податкового року. Наприклад, за 2017 рік декларація подається до 31 грудня 2018 року.

Якщо платник податку не скористався правом на нарахування податкової знижки до кінця наступного звітного податкового року, таке право на наступні роки не переноситься.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

Варто пам'ятати, що всі чеки, квитанції та договори потрібно зберігати протягом трьох років.

Додатково подаються копії паспорта, ідентифікаційного коду, а також довідка з місця роботи про отримані доходи за рік та сплачені податки (довідка про доходи подається в оригіналі, платнику податку бажано для себе залишити копію).


Джерело: znaj.ua

Дивіться також


вгору