У посольстві України спростували інформацію про десятки тисяч біженців у Польщі

Керівник консульського відділення посольства України в Польщі Світлана Криса заявила, що інформація польського прем’єр-міністра Матеуша Моравецького про десятки тисяч біженців з України не відповідає дійсності.
У коментарі телеканалу 112 Україна вона уточнила, що в 2017 році 625 українців звернулися до Польщі з проханням надати політичний притулок.
«У порівнянні з попередніми роками, якщо ми візьмемо 2014 рік, то ця кількість зменшилася в чотири рази, а в порівнянні з 2016 роком — в два рази. Просили 1306 осіб про міжнародний захист у 2016 році, це серед громадян України. Взагалі 21 % громадян України попросив статус біженця в 2017 році від загальної кількості іноземних громадян, які звертаються за міжнародним захистом», — заявила вона.
За словами дипломата, заяви Варшави про десятки тисяч біженців з України є виправданням перед Євросоюзом у зв’язку з небажанням дотримуватися міграційної політики.