Франція та Німеччина заснували спільну парламентську асамблею

25 березня у Парижі почала свій перший саміт нова французько-німецька парламентська асамблея. Про це пише DW.
У спільному парламентському саміті взяли участь 50 депутатів Бундестагу та 50 законодавців з нижньої палати парламенту Франції. Президент Бундестагу Вольфганг Шойбле та президент Національної Асамблеї Річард Ферран підписали акт про заснування нового формату співпраці.
Шойбле заявив, що він «підкреслює наше зобов’язання закріпити співробітництво в європейському контексті».
«Німеччина і Франція несуть особливу відповідальність за Європу», — сказав президент Бундестагу, додавши, що нова асамблея «не зашкодить та не скасує суверенітету будь-якої нації».
Ферран назвав засідання в понеділок «історичним днем». Асамблея збиратиметься двічі на рік. Вона ухвалюватиме спільні резолюції до Національної Асамблеї та Бундестагу, які не матимуть зобов’язувальної юридичної сили.
У січні Париж і Берлін оновили Елісейську угоду — післявоєнний пакт про примирення 1963 року — підписавши новий договір в Аахені.
Аахенський договір має на меті посилити транскордонне співробітництво вздовж 450-кілометрового кордону країн, а також покращити координацію між двома країнами, коли йдеться про вирішення таких міжнародних проблем, як зміна клімату та тероризм.
Договір зобов’язує Берлін і Париж до більш тісних зовнішньополітичних і оборонних зв’язків, просування французько-німецьких міжміських проектів, а також узгодження транскордонних академічних звань.
Джерело: eurointegration.com.ua