Іванов Артем Володимирович

Дата народження: 16 грудня 1987 року
Знак зодіаку: Стрілець
Місце народження: м. Дніпропетровськ

Івано́в Арте́м Володи́мирович (* 16 грудня 1987, м. Дніпропетровськ, СРСР) — український важкоатлет, дворазовий срібний призер чемпіонату Європи, срібний призер чемпіонату світу з важкої атлетики. Учасник Олімпійських ігор (2008). РекордсменУкраїни за сумою двох вправ. Заслужений майстер спорту.

Артем Іванов народився на Дніпропетровщині в родині шахтаря, потім жив та навчався на Донбасі у містечку Селидове. Там же й розпочав заняття важкою атлетикою під орудою Віктора Гулака. У 2002 році Артем почав займатися у Вищому училищі олімпійського резерву в Красноліссі та співпрацювати з новим наставником — Михайлом Заргаряном.

Перші серйозні успіхи прийшли до Іванова у 2007 році, коли він став переможцем чемпіонату світу з важкої атлетики серед юнаків у ваговій категорії до 94 кг. Того ж року він вперше взяв участь у дорослому чемпіонаті світу (у ваговій категорії до 105 кг), проте посів аж 20-те місцем з результатом 365 кг (169+196).

Наступного року молодого спортсмена чекало випробування Олімпійськими іграми у Пекіні. У ваговій категорії до 94 кг Артем Іванов посів 11 місце, значно покращивши свої минулорічні показники — 380 кг (170+210). Проте цього виявилося замало, аби увірватися до еліти світової важкої атлетики.

На чемпіонаті світу 2009 у Південній Кореї український важкоатлет показав другий результат у ривку, підійнявши 180 кг, однак у поштовху йому не до снаги виявилася навіть базова вага. Втім, наступного року Іванов зумів у повній мірі реабілітуватися, здобувши «срібло» як на чемпіонаті світу, так і начемпіонаті Європи. Причому на світовій першості він продемонстрував значно кращий результат, ніж у континентальному — 402 кг (185+217) проти 383 кг (180+203).

2011 рік міг нарешті стати для спорстмена золотим. Втім, на чемпіонаті світу він зайняв друге місце, поступившись своєму супернику лише за показником особистої ваги, який у Артема був більшим. І Іванов, і Ілля Ільїн з Казахстану підійняли однакову вагу — 407 кг (186+221 у Іванова).

Напередодні Олімпійських ігор у Лондоні букмекери вважали Артема одним з головних претендентів на перемогу у ваговій категорії до 94 кг. Однак, надіям українських вболівальників та самого спортсмена не довелося справдитися — за 20 днів до початку Ігор Іванов отримав травму на тренуванні та змушений був пропустити головні змагання чотириріччя.

Артем Іванов — випускник Харківської академії фізичної культури, аспірант кафедри циклічних видів спорту. Після закінчення академії вступив до Таврійського національного університету імені Вернадського на факультет управління за спеціальністю «Менеджмент».